Facebook Google+ Twitter

Co było nie wróci. Ballady Okudżawy i Wysockiego w Lublinie

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska z koncertem ballad Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej wystąpią w niedzielę 22 stycznia o godzinie 16 i 19 w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie.

Plakat imprezy ze strony FL / Fot. Andrzej Korycki i Dominika ŻukowskaNie jest łatwo jednoznacznie i wyczerpująco opisać fenomen fascynacji polskich twórców i słuchaczy balladą rosyjską, chociaż zjawisko to trwa niezmiennie od wielu pokoleń. Można poddawać szczegółowej analizie sytuację w naszych krajach, genezę gatunku i niezliczone inne czynniki. Wszystko i tak sprowadzi się do tego, że pomimo wzajemnych animozji narodowych czy zaszłości historycznych, w Polakach i Rosjanach tkwią jednak pokrewne dusze.

Bo jak inaczej wyjaśnić to magiczne wręcz zjawisko zasłuchania w muzykę i teksty pełne emocji, opowiadające o zwykłym życiu, a jednocześnie tak ulotne i misterne, że opierające się skutecznie próbom tłumaczenia?

Plakat imprezy ze strony FL / Fot. Andrzej Korycki i Dominika ŻukowskaAndrzej Korycki i Dominika Żukowska od wielu lat ulegają temu zauroczeniu trzema najwybitniejszymi ikonami ballady rosyjskiej: Bułatem Okudżawą, Włodzimierzem Wysockim oraz Żanną Biczewską. Podczas koncertu usłyszymy zarówno po rosyjsku, jak i po polsku takie ballady, jak: Modlitwa, Pożegnanie Polski, Piosenka o piechocie, Niebieski balonik, Droga na Smoleńsk, Trzy miłości, Konie i wiele innych - informuje Filharmonia Lubelska.

Na koncert zaprasza Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie w dniu 22 stycznia na godzinę 16 i 19, do Sali Koncertowej przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Obejrzałem też galerię :)
Na YouTube trochę posłuchałem i zazdroszczę ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.