Facebook Google+ Twitter

Co ciemny lud kupuje?

Powiedzenie o ciemnym ludzie, który wszystko kupi, przeszło do annałów polskiej myśli politycznej, a jego autor przypomina o swym nieistnieniu dzięki zaproszeniom do telewizji, kiedy już nic mocniejszego na ekran nie ma.

Ale przejdźmy na nasze podwórko. Zaplątany w opłotkach od 23 grudnia stary news o małej dziewczynce, baloniku i Jezusku, ukazał się na naszym portalu z miesięcznym poślizgiem, ale dzięki temu wiemy, że mała Eliška dostała ponoć „górę prezentów”; w tym „czarną Madonnę” zamiast papugi i dotykowego telefonu razem wziętych, ale to zapewne z winy rzecznika prasowego, który z transkrypcją czeskiego na polski miał kłopoty.
Podejrzewam tu związek z wieżą Babel i pomieszaniem języków, co koresponduje jak ulał z historią zdymisjonowanej pani Sulik. Pani owa od frontu tłumaczyła na polske poczynania pani premier, a na zapleczu niejakiemu Wiplerowi, jak się ma przed obliczem ciemnego ludu zachowywać w momentach abstynencji. Żeby go kupili.

Z wieżą Babel i pomieszaniem języków wiąże się też ściśle nie pierwsza, ale najnowsza odsłona dramy "Górnictwo Polskie", o którym językami właściwymi dla nawiedzonych mówią ostatnio wszyscy. Każdy swoim.
Ostateczna partytura ustaleń związkowo-rządowych zapisana została w wersji na dudy z akompaniamentem pistoletu przystawionego rządowi przez byłego sapera. Do grona tłumaczy zgłaszał się też na ochotnika PisoDuda, ale sól ziemi czarnej bez żadnych sentymentów wykopała faceta spod kopalni razem z figurą świętej Baśki, którą w charakterze immunitetu przytulał do łona.
Jeden Duda im wystarcza, a ten chyba z kaczyzmem nie chce się ewentualnym sukcesem dzielić.

Biorąc rzecz na poważnie i tłumacząc jak chłop babie na granicy, napisał do mnie przyjaciel znający sprawy górnicze z bliska.
Cytuję za zgodą autora listów:

” Górnicy naprawdę zarabiają niewiele. Obejrzałem kilka pasków” z wypłatami i mam jasność w temacie. Statystyki liczą średnią. W spółkach pasą się pasożyty na niebotycznych pensjach. To są takie miejsca dla swojaków, zasłużonych w dziele albo takich, którym trzeba zamknąć gębę.
Duda wódz oraz pozostałe pisowe tałatajstwo za wszelką cenę chce władzy i bez względu na wszystko czyni wszystko by zadymić i powciskać w mózgi ludu pierdoły. …I jeszcze … a propos górników – o czym zwykle jest cicho. Cała ta dziedzina porośnięta jest wrzodami, które od dawna powinny zostać przecięte i wypróżnione.
Przykład pierwszy z brzegu: znana mi kopalnia ma stały zbyt węgla gdyż prawie w całości odbiera go elektrociepłownia. Wahadłowa linia kolejowa i sruu…..Ale to byłoby zbyt proste.

Kopalnia rżnie więc głupa i powołuje niezależną i samorządną spółkę która ten węgiel owej elektrociepłowni sprzedaje choć może bez przeszkód i pośredników czynić to samopas. Kilkuset (!) ludzi obsiada stosowne stołki i mości zadziszony na nicnierobieniu. Po przejściu „procedur” cena rośnie o 100% co oczywiście jest zyskiem spółki. Drobne 100 ton dziennie dla tzw. indywidualnych odbiorców (składy opałowe, wujek Józek z samochodem i przyczepką sprzedaje jako KWK aby dobrze wypadło w papierach. Przykład drugi: kopalnia podpisuje umowy na określone prace wydobywcze z dziesiątkami firm i firemek. Ich właściciele to córki, synowie, kuzyni i inne pocioty szefów kompanii węglowych oraz bossów związków zawodowych.
Znaczna część kopidołów zwanych rylami w takich właśnie dziwolągach pracuje. Przedsiębiorstwo typu KWK ma się dobrze, bo nie musi płacić ZUS-ów, a jak wypadek – rączki umywa…. Dozór się rozmydla i wszystko kręci się chybko… Ruszysz takie gówno i zaraz masz ZZ na łbie ponieważ własny interes ponad wszystko.
Ryl podziemny i ogłupiały acz stosownie indoktrynowany pali opony a watażki nabijają konta. Drobne 100 ton dziennie dla tzw indywidualnych odbiorców (składy opałowe, wujek Józek z samochodem i przyczepką…”


Te wieści z pierwszej ręki korespondują znakomicie z
wypowiedzią znanego ekonomisty, Grabowskiego.

„- Górnicy i związkowcy zachowywali się nieodpowiedzialnie. Restrukturyzować trzeba było, jak były wysokie ceny węgla. A oni szabrowali pieniądze na podwyżki płac, 13. i 14. Pensje i Barbórki. Pamiętamy wystąpienia, że jak jest dobry wynik finansowy, to trzeba się nim sprawiedliwie podzielić z pracownikami - stwierdził gość magazynu "EKG", podkreślając, że zarządzanie Kompanią Węglową było "fatalne"…

Nie odmówię sobie w tej sytuacji przytoczenia opinii oddających również mój osobisty punkt widzenia:

~ciemnyluddd
Tak trzymaj Duda... Po likwidacji stoczni czas już na likwidację rękami oszalałych z buty związkowców...Całej reszty, która nie jest w stanie przynosić zysków, ale wyjątkowo sprawnie...w y r y w a...pieniądze od podatników...Górnictwo, kolej, poczta i inne sztandarowe "pieszczoszki" PRL-u. Podatnicy życzą Ci powodzenia !

~adamofsky
Omamiliście Kopacz jak wnuczek babcię, ale nawet najlepszej babci kasa się skończy. Przyczyniasz się panie D..a do wcześniejszej likwidacji tego dziadostwa. Żądaj jeszcze więcej dla związkowców, a twój system upadnie śmiercią własną i niekontrolowaną, razem z twoją (buahaha) "solidarnością".

~Ihateu
Ciekawe co zrobią, jak społeczeństwo wyjdzie na ulicę z postulatem rozgonienia związkowców i innych krzykaczy na 4 wiatry.
No, ciekawe. Pożyjemy, zobaczymy.
A na razie posłuchajmy awansem marsza pogrzebowego na dudy:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Milczy ten CL a potem śpiewa https://www.youtube.com/watch?v=WMxknM1wQVw

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tak wkoło Wojtek...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tyle że kiedyś te związki zawodowe pomogły tym samym politykom dojść do władzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obecnie wyłącznie związki zawodowe posiadają siłę, która jest w stanie zmieść z powierzchni życia politycznego Polski odrażających polityków PO+PSL.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy, ręce z gaciami opadają...

Czyż mało ma Pan jeszcze obserwacji z ostatnich minionych 25 lat? Widzimy jak skończyło się budowanie kapitalizmu przez związkowców i robotników. Dzisiaj oni też tego nie zrobią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Grażyna pisze o związkowcach:
"Proszę przyjrzeć się ich apanażom, a pozna Pan ich priorytety i z kim trzymają."

Otóż to. Doskonale widziałam to jako nauczycielka - przez całe lata związkowcy kreowali wizerunek chciwego i leniwego belfra, który domaga się podwyżek, a pozostałe problemy oświaty ma za nic. (Nb. niejedna nauczycielska miernota czuła się w szkole bezpiecznie właśnie dzięki piastowaniu związkowej funkcji lub wsparciu kolegów-związkowców.) Związkowcy kopali przepaść między nauczycielami, a uczniami i rodzicami. Dziś tę retorykę doskonale wykorzystuje minister Kluzik-Rostkowska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Majdan w Kijowie był pełen "wyprowadzonych" Ukrainców. Jesli mowa o takim wyprowadzaniu to wielkie dzięki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy, kto powinien wyprowadzić miliony Polaków, by przegonić obecną władzę - związkowcy???
Proszę przyjrzeć się ich apanażom, a pozna Pan ich priorytety i z kim trzymają.

Celny tytuł i gorzka reszta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nam Polakom". Na całe szczęście, p. Konopka to napisał, bo za cholerę bym się nie domyślił kim on jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę się przyjrzeć, czym się to "deptanie" skończyło na Ukrainie - Janukowycz ma się dobrze w Rosji, zmienił go "król czekolady" Poroszenko (BTW, były minister spraw zagranicznych w latach 2009–2010 oraz minister rozwoju gospodarczego i handlu w 2012) - jeden oligarcha zastąpił drugiego, a społeczeństwo dalej klepie biedę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.