Facebook Google+ Twitter

Co czeka Polskę w 2012? Analitycy: bezrobocie 14 proc., frank 3,60 zł

"Drugie półrocze powinno być lepsze, niż nam się to w tej chwili wydaje" - twierdzi Jan Krzysztof Bielecki. Mniej optymistycznie widzą rok 2012 w Polsce analitycy gospodarczy i zapowiadają bezrobocie w granicach 14 procent, kurs franka szwajcarskiego do 3,60 zł, a wzrost gospodarczy około 3 procent.

 / Fot. Kornik84, CC1.0Jacek Adamski z PKPP "Lewiatan", Marcin Mróz z Fortis Banku i Marek Zuber, były doradca premiera Kazimierza Marcinkiewicza dla
"Faktów" TVN prognozują, że bezrobocie w grudniu 2012 osiągnie poziom 12-14 proc., a wzrost gospodarczy ok.2-3 procent.

Analitycy nie mają dobrych wieści m.in. dla spłacających kredyty we franku szwajcarskim, bo ten wg nich choć nie podrożeje, to jednak poniżej 3,60 zł raczej nie spadnie. Optymistą jest jedynie Marek Zuber, który prognozuje, że w grudniu 2012 będziemy płacić za franka 3 złote. Także euro będzie w stosunku do złotówki mocne i wg ekspertów trzeba będzie za nie płacić ok. 4,5 zł. Bardziej optymistycznie widzi to Marek Zuber i ocenia, że za euro będziemy płacić 3,5 zł.

"Jeżeli nie będzie żadnej katastrofy w Europie, to i drugie półrocze powinno być lepsze, niż nam się to w tej chwili wydaje" – przewiduje Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący Rady Gospodarczej przy prezesie Rady Ministrów. Wyjątkowo optymistycznie patrzy też na gospodarczą przyszłość prof. Leszek Balcerowicz, który uważa, że reformy w krajach z problemami gospodarczymi w 2011 oraz większa dyscyplina finansowa w samej UE zaowocują stabilizacją w strefie euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Adrian Adamiec
  • Adrian Adamiec
  • 03.01.2012 01:30

podobną opinię wydali mi doradcy z ME kiedy spytałem czy jest sens czekać na jakieś zmiany. Jeżeli mogę poczekać to poradzili wstrzymać się z kredytem w obcej walucie na jakiś kwartał. Prawdopodobnie to zrobię, bo cena za € jest teraz bajońska...
ps, warto słuchać fachowców, a nie skundlone media !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, bal na Titanicu:-(

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
  • gorol
  • 02.01.2012 16:20

balcerowicz musi odejsc.ktos kiedys tak krzyczal.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Małkowski a jest inaczej jeśli ponad 2 mln Polaków żyje za sumę niższą od 600zł ? To Balcerowicz i Wałęsa uwłaszczyli niewielką grupę ludzi którzy obecnie twierdzą że są "wielkimi biznesmenami".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Konopka, gdyby nie Balcerowicz, to byśmy dzisiaj żyli na poziomie Ukrainy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lepiej jak Balcerowicz nie będzie zajmował głosu w sprawach analitycznych co do przyszłości gospodarek unijnych dlatego że ten człowiek jest bankrutem filozofii rozwiązań finansowo - gospodarczych w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.