Facebook Google+ Twitter

Co czwarty słuchacz Radia Maryja ma wyższe wykształcenie

Dość zaskakujący wynik dały badania prowadzone przez Millward Brown SMG/KRC. Wynika z nich, że Radia Maryja słucha już, co czwarty Polak z wyższym wykształceniem. Przeczy to więc twierdzeniu, iż rozgłośni ojca Rydzyka słuchają osoby niewykształcone.

 / Fot. Jacek767/CC-BY-3.0/wikimediaRadio Maryja świętuje 20. rocznicę powstania. Toruńskiej rozgłośni coraz częściej słuchają ludzie wykształceni. W 2001 r. stanowili oni ok. 9 proc. słuchaczy, w 2006 r. ok. 13,5 proc., obecnie już 25 proc. Wśród pozostałych słuchaczy, 46 proc. ma wykształcenie średnie, 16 proc. zawodowe, a 12 proc. podstawowe.

Większość słuchaczy, ponad 41 proc. stanowią ludzie w wieku 60-75 lat. W wieku 40-59 lat jest ich 40 proc., w wieku 25-39 lat - 14 proc., a najmniej słuchaczy to ludzie młodzi w wieku 15-24 lata, których jest tylko 5,6 proc.

Pod względem czasu słuchania Radio Maryja zajmuje piąte miejsce z wynikiem 2,15 proc. Każdego dnia, w okresie prowadzenia badań (między sierpniem a październikiem br.), toruńskiej rozgłośni słuchało średnio 995 tys. osób.

Andrzej Szpociński, socjolog z Civitas Christiana, komentując wyniki badań dla rp.pl stwierdził, iż nie jest zaskoczony, ponieważ: "Wzrost liczby ludzi z wyższym wykształceniem wśród słuchaczy jest reakcją na psucie się informacji w mediach liberalno-lewicowych, ich nachalną propagandę oraz brak rzetelnych źródeł informacji. Ludzie na pewnym poziomie intelektualnie sięgają po różne media, by wyrobić sobie opinię". Podobne zdanie wyraził też prof. Jacek Dąbała, medioznawca z KUL, dodając, iż w czasach kryzysu ludzie szukają odpowiedzi na egzystencjalne pytania.

Innym powodem wzrostu słuchaczy z wyższym wykształceniem może być wzrost ogólnej liczby ludzi mających dyplom studiów. W 2002 r. było ich 11 proc, zaś obecnie 19,3 proc.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (46):

Sortuj komentarze:

@red
"Urban twierdził"? Cóż, wobec takiego autorytetu pozostaje mi tylko zamilknąć...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dominik
 • Dominik
 • 04.12.2011 15:47

Przede wszystkim jest kluczowe pytanie. NA JAKIEJ ZASADZIE Tadeusz Rydzyk FUNKCJONUJE I NADAJE NA CZĘSTOTLIWOŚCIACH PORADZECKICH(Dawnego ZSRR i tam ma swoją również siedzibę )!
Komu służy ojciec ?Tadeusz Rydzyk?
Bogu nie służy .Jest następne pytanie .Komu służy Rydzyk ;Rosji , Niemcom , Watykanowi ?!
POLSCE SZKODZI , to jest pewnik !

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 04.12.2011 11:41

a wlasciwie to co w tym dziwnego ze Rydzykowego radia sluchaja ludzie z wyksztalceni??Mnie na przyklad nie dziwi ze Zetki slucha wielu ludzi bez wyksztalcenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Pawlowski
 • Tadeusz Pawlowski
 • 04.12.2011 11:17

Napewno te badania byly prowadzone bez t.zw. 'bias' sadzac z przynaleznosci socjologa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 04.12.2011 11:09

@ Marta Jenner - to nie stosunek do kobiet Pani Marto (uwielbiam kobiety) ,tylko stosunek do ich umiejętności. Urban twierdził że pani Danucie najlepiej wychodzi gotowani zupy pomidorowej. Być może ta kobieta po latach,nabyła już umiejętność pisania i czytania - być może się myliłem?

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 04.12.2011 09:08

a co drugi z SLD ma też wyższe wykształcenie !ha!ha!

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 04.12.2011 06:16

Czy ktoś wątpi ,że pani Wałęsa nie ma racji ? Jest biznesmenem , wyciąga pieniądze od biednych ludzi , żyje w luksusie. Ja jeszcze dodam ,że to taki współczesny Rasputin siedzący po uszy w polityce , szara eminencja PiS-u ,układa listy wyborcze .Przekupił część episkopatu .Biskupi ciągną od niego kasę i żyją jak pączki w maśle żerując na ubogich . Moja ciotka miała 800zł rolniczej emerytury i 300 wysyłała Rydzykowi. W RM ciągle są nawoływania o kasę bo wstrętny rząd nie daje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bee eeeee eeee
 • Bee eeeee eeee
 • 04.12.2011 01:10

Bee eeeee eeee, Bee eeeee eeee, Bee eeeee eeee

Komentarz został ukrytyrozwiń

@red
Mogę wiedzieć, skąd Pan wyniósł taki stosunek do kobiet?

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 03.12.2011 23:20

To Pani Danuta umie pisać ? Kiedyś mówili że umie gotować ,tylko zupę pomidorową!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.