Facebook Google+ Twitter

Co czytają prawdziwi mężczyźni? Konkurs W24!

Tym razem adresujemy nasz konkurs tylko do autorów W24 płci męskiej. Napiszcie nam, jakie książki czytają prawdziwi mężczyźni i wygrajcie komplety interesujących pozycji!

 / Fot. ZnakNie będziemy tym razem zastanawiać się, kto czyta więcej. Chcielibyśmy się dowiedzieć, jakie książki czytają prawdziwi mężczyźni. Czy rzeczywiście najczęściej sięgają po pozycje, traktujące o konfliktach zbrojnych i po biografie znanych polityków, wodzów, gwiazd? A może wolą science-fiction czy też sensację, dzięki której stają się agentami służb specjalnych, tropiącymi seryjnych morderców i rozwiązującymi kryminalne zagadki?

Napiszcie nam, co czytacie i wygrajcie komplety interesujących książek!

Odpowiedzi wpisujcie w komentarzach. Podobnie, jak w przypadku konkursu dla kobiet, będziemy je na bieżąco publikować w serwisie. Na Wasze opinie czekamy do czwartku 1 grudnia. Autorzy trzech najciekawszych uzasadnień otrzymają zestawy książek.

Nagrody

Co znajdziecie w paczce? Prawdziwie męski pozycje:

- najnowszy tytuł Marcina Ciszewskiego, www.ru2012.pl, ofiarowany przez wydawnictwo Znak

- fantastyczne Statki Ziemi
Orsona Scotta Carda, ofiarowane przez wydawnictwo Prószyński i S-ka

- Wilczy amulet S.A.Swanna, także Prószyński i S-ka

- Nieprzyjaciel Boga, Bernard Cornwell, ofiarowany przez Instytut Wydawniczy Erica

www.ru2012.pl. Niemożliwe staje się rzeczywistością


Czas: 25 września 2012
Miejsce: Warszawa, Port Lotniczy Okęcie
Jerzy Grobicki opuszcza pokład samolotu lecącego z USA. Nim wsiądzie do auta stojącego przed terminalem, padają strzały. Kontrolę nad warszawskim lotniskiem przejmują terroryści. Są ofiary śmiertelne. To największy zamach w historii kraju.

Czas: 27 września 2012
Miejsce: Borne Sulinowo
Kolumna rosyjskich wozów bojowych pędzi w stronę płyty lotniska polowego. Na jej drodze staje niespodziewany przeciwnik. Czołgi z czarnymi krzyżami na burtach otwierają ogień.

Jaką tajemnicę kryje wybudowane przez Niemców podziemne miasto w Bornem Sulinowie? Skąd wzięły się na Pomorzu w 2012 roku oddziały Wehrmachtu i SS? Jaką misję wykonują rosyjscy żołnierze 20 lat po oficjalnym opuszczeniu Polski?

www.ru2012.pl trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (37):

Sortuj komentarze:

Czy prawdziwy mężczyzna to taki co okrada głodnych i bije w klika osób chorych?

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 04.12.2011 16:17

Prawdziwi mężczyźni czytają pisma dla feministek - Pani, Twój Styl - żeby spróbować zrozumieć dlaczego kobiety zamiast zmusić mężczyznę do walki o nią, wolą same wskoczyć do łóżka i udowodnić swoją sprawność seksualną, a potem wyrzucić męskiego głupka, by wskoczyć do majtek następnemu. To się nazywa wyzwolenie i to jest jedna z przyczyn rozkładu społeczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
husaran
  • husaran
  • 30.11.2011 15:32

Zdzichu, czytać a zrozumieć to są dwie różne sprawy. Niestety ale według badań Polacy lasują się na prawie ostanim końcu, tuż przed Chorwatami

Komentarz został ukrytyrozwiń
tom
  • tom
  • 30.11.2011 14:16

wszyscy niby tacy oczytani a nikt łącznie z autorką nie odpowiedział na proste/nieproste pytanie, a mianowicie; kto jest prawdziwym mężczyzną?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto jest prawdziwym mężczyzną ? Moje pokolenie,które czytało głównie klasykę czy pokolenie syna, które czyta od kulinariów po klasykę.Inne czasy inne obowiązki.Zacierają się różnice miedzy obowiązkami kobiety i mężczyzny.Dzisiaj mężczyzna na równi z żoną gotuje, karmi, ubiera i współdziała w wychowaniu potomstwa.Zanika typ mena wojownika, Pana i władcy.Zatem i Czytelnictwo obaliło stereotypy.Coraz mniej ludzie/generalnie/ czytają bo walczą o przetrwanie.Czy to źle, myślę, że tak. Dziwne czasy, tylko emeryt może pozwolić sobie na odwiedzanie bibliotek, reszta goni za kasą aby przeżyć i ostatnim wydatkiem jest zakup książki.Bolesna prawda ale prawda.Dawniej książkę kupowałem 4 razy w miesiącu a teraz wybieram między lekarstwem a książką i lek wygrywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.11.2011 00:13

@wygląda na to że niektórzy jak Zbysio byli już "prawdziwym mężczyzną" w przedszkolu...no cóz pogratulować... Husaranowi mogę tylko szczerze odpowiedzieć, że po kilkudziesięciu latach intensywnego obcowania z książkami wiem, że nie one decydują o tym, czy jesteśmy prawdziwymi mężczyznami... ani nawet ich autorki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co czytają prawdziwi mężczyźni? To co ich interesuje. To nie sałatka żeby dzielić co jest naprawdę męskiego, a co kobiecego, może poza skrajnymi przykładami jak romansidła, chociaż może te też mają swoich zwolenników, z drugiej strony nikt nie zabrania kobietom czytać książek brutalnych i wulgarnych.
Ja jak mówiłem, to co mnie interesuje. Jest tego sporo, ale mogę wyróżnić fantastykę, kryminał (w tym szczególnie retro, które pokazują społeczeństwo tamtych czasów), książki o Rzeczpospolitej szlacheckiej z Fabryki Słów (Komuda, Piekara, Dębski) czy zbiory felietonów.
Czytanie bajek? Niektórzy widzą w tym czytanie fantastyki (nazywają to też czytaniem głupot), zaś czytanie dzieciom, przy dzisiejszej próbie definicji prawdziwego mężczyzny oraz badaniach dotyczących relacji ojciec dziecko i czytanie dziecku, to słuszna myśl.

Komentarz został ukrytyrozwiń
husaran
  • husaran
  • 27.11.2011 06:28

wygląda na to że niektórzy jak Zbysio byli już "prawdziwym mężczyzną" w przedszkolu...no cóz pogratulować

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poszerzanie horyzontów jest jedną z kwestii odróżniających człowieka od innych ziemskich istot. A w jakiż to sposób, jak nie poprzez lekturę, łatwiej o pogłębienie świadomości o otaczającej nas rzeczywistości? W końcu nasze dumnie brzmiące "homo sapiens" nie wzięło się stąd, że widzimy, a dlatego, że operujemy słowem. Przewagą książki nad innymi środkami przekazu jest więc również rozwijająca się w nas wyobraźnia, która w dzisiejszym świecie tłumiona jest poprzez podawanie wszystkiego na "srebrnej tacy przesyconej oczywistości".

Owszem - tematykę wojenną, pozycje stricte historyczne można stereotypowo przypisać prywatnym biblioteczkom mężczyzn. Być może i sam przyczyniam się do utrwalenia tego stereotypu jako nałogowiec i fanatyk reportaży wojennych (szczególne ukłony w stronę klasyków polskiego reportażu: M. Wańkowicza, R. Kapuścińskiego - choć nie można oczywiście zapominać o obecnych fenomenalnych autorach, jak chociażby W. Jagielski) oraz niezmiernie cennych pozycji książkowych p. Normana Daviesa (np. Powstanie '44).

Drogie kobiety - nie wrzucajcie nas jednak w ową stereotypową przepaść i nie odmawiajcie nam prawa do sięgnięcia czasami po tomik dobrej, mile skażonej kroplą magii poezji. Z drugiej strony - miejcie i odrobinę zrozumienia dla naszych ciągot do 'wymachiwania mieczami i nurkowania w toni nierozwikłanych dotąd tajemnic'. Jak zwykł mawiać Julian Carax: "Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli o mnie chodzi, to przede wszystkim literatura faktu, oddająca w sposób rzeczywisty przebieg zaistniałych wydarzeń. Konkretnie okres I. Ii II. wojny światowej z pozycjami takich autorów, jak: Stanisław Skalski, Jan Szatsznajder, Witold Urbanowicz, Edmund Kosiarz, Zbigniew Flisowski, Jerzy Pertek, Lothar-Gunther Buchheim,Terry Brighton czy Alex Kershaw. Bardzo ciekawym cyklem, przedstawiającym działania wojenne na morzu z okresu II. wojny światowej, napisanym w militarnym s-f, jest "Niszczyciel" Taylora Andersona. Miłym uzupełnieniem do takich książek są pozycje sensacyjne Toma Clancy, Jamesa Barwicka czy Roberta Ludluma. Nie mógłbym także pominąć książki przedstawiające moje miasto, Bytom, takich autorów, jak Jan Drabina, Leonard Kłos, Marcin Hałaś, Piotr Obrączka czy Edward Wieczorek. Zatem każdy z nas znajdzie dla siebie odpowiednią literaturę i dziwi mnie stwierdzenie, "że nie mam czasu na czytanie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.