Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14880 miejsce

Co czytają znani ludzie? O książkach opowiada Wojciech Jagielski

Wojciech Jagielski to kolejny po Mariuszu Szczygle pisarz i dziennikarz, który zdradza czytelnikom Wiadomości24.pl po jakie sięga lektury.

 / Fot. Sławek, licencja CC 2.0Przypominamy, że ciągle czekamy na Wasze propozycje: czyje rekomendacje chcielibyście przeczytać? Wpisujcie w komentarzach imiona i nazwiska Waszych ulubieńców. Postaramy się ze wszystkimi skontaktować!

Co czyta Wojciech Jagielski?


- Moją obecną lekturą obowiązkową jest biografia Waltera i Albertiny Sisulu In Our Lifetime, napisana przez Elinor Sisulu - wyjaśnia. - Akcja moich dwóch następnych książek dziać się będzie w południowej Afryce stąd większość lektur obowiązkowych dotyczy tego kraju, jego mieszkańców i historii.

Czytaj także: Co czytają znani ludzie? Mariusz Szczygieł uchyla rąbka tajemnicy

Pisarz przyznaje, że jego wybory zależą przede wszystkim od pracy. - Moje lektury wciąż dzielą się, jak w szkole, na obowiązkowe i wybrane - stwierdza. Obowiązkowe książki to pozycje o Kaukazie, Azji, Afryce - regionach szczególnie interesujących dziennikarza. To ich lektura zabiera mu większość czasu.

A w wolnej chwili...


- Dla przyjemności czytam ostatnio 49 opowiadań Ernesta Hemingwaya. Tłumaczy, że wrócił do autora Komu bije dzwon z dwóch powodów: - Hemingway był moją pierwszą fascynacją literacką, a Opowiadania dostałem w nagrodę za dobrą naukę na koniec szkoły podstawowej. Kilka dni temu książka wpadła mi sama w ręce, gdy szukałem w bibliotece zupełnie innej. Przyznaje jednak, że sięgnął po 49 opowiadań także z ciekawości, żeby sprawdzić trwałość dawnej fascynacji.

Wojciech Jagielski - pisarz, dziennikarz, jeden z czołowych polskich reportażystów. Zajmuje się problematyką międzynarodową, przede wszystkim Afryką, Azją Środkową, Zakaukaziem. W 2002 roku otrzymał Nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej, w 2003 roku Nagrodę Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera. Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w 2009 roku odznaczył go "Bene Merito".Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.