Facebook Google+ Twitter

Co czytamy w wakacje? Poradniki i romanse ["50 twarzy Greya" poza podium]

W wakacje czytamy sporo, ale wybieramy przede wszystkim lektury lekkie, łatwe i przyjemne. W pierwszej 10. listy bestsellerów Empiku znalazły się tylko trzy książki polskich autorów.

 / Fot. MisiarzPrzez cały rok marzymy o urlopie i planujemy, że wreszcie wtedy nadrobimy zaległe urlopy. Przeczytamy stos mądrych książek, odświeżymy swoją wiedzę z danej dziedziny, poprawimy swoją znajomość języka, czytając teksty w oryginale... Rzeczywistość często werfyikuje te plany, ale jednak na plaży sporo czytamy. Jakie książki wybierali Polacy w te wakacje?

Przede wszystkim lekkie. Na liście bestsellerów Empiku, opublikowanej na stronie wirtualnywydawca.pl, w pierwszej 10. znalazła się tylko jedna cięższa tematycznie pozycja: Obłęd '44 Piotra Zychowicza. Książka ta jednak widnieje dopiero na 8. miejscu.

Jak się okazuje, w sierpniu najchętniej kupowaliśmy po poradnik Domowe nalewki i likiery (Wyd. Bauchmann). Na drugiej pozycji widnieje książka najsłynniejszej w Polsce trenerki fitness: Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską (Wyd. K.E. Liber). Ciągle dużą popularnością w naszym kraju cieszą się kryminały, dlatego na trzeciej lokacie znajduje się Bezcenny Zygmunta Miłoszewskiego (W.A.B.).

Kolejne miejsca to książki dla nastolatków i hity ostatnich miesięcy: Miasto kości (Wyd. MAG), Pięćdziesiąt twarzy Greya (Sonia Draga), Violetta Sekretnik (Wyd. Ameet) oraz Ciemniejsza strona Greya (Sonia Draga). Na 8. lokacie widnieje wspomniany już Obłęd '44 (Wydawnictwo Rebis), na 9. ostatnia część trylogii o Greyu: Nowe oblicze Greya. Dziesiątkę zamyka Katarzyna Grochola z nową powieścią Trochę większy poniedziałek (Wydawnictwo Literackie).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dzień dobry:) a ja - poza książkami z akcji "książka za recenzję" (dziękuję!) - w te wakacje pochłonąłem to, na co nie było czasu w ciągu roku (głównie klasyka): "Cichy Don" Szołochowa (polecam!!!), "Wojnę i pokój" Tołstoja, po raz kolejny "Zmartwychwstanie" Tołstoja, "Imię Róży" Eca, "Niecierpliwość serca" Zweiga, "Nędzników" i "Katedrę Marii Panny w Paryżu" Hugo'a, z nowszych: "SzatAnioła" Jana Zielińskiego, przymierzałem się do "Życia i myśli JW Tristrama Shandy" Sterne'a (spasowałem, bo ciężko, ciężko...). Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.