Facebook Google+ Twitter

Co dalej z bytomską pływalnią?

Dziwne są decyzje Rady Miasta Bytomia w sprawie modernizacji pływalni miejskiej przy ulicy Parkowej.

Pływalnia miejska na widokówce z roku 1935 / Fot. Zdjęcie archiwalnePrzypomnijmy, zamknięty basen w pływalni miejskiej postanowieniem Powiatowego Inspektora Budowlanego z grudnia 2008r. może nie doczekać się realizacji.

Od początku roku całkowicie zamknięty obiekt powstały w latach trzydziestych ubiegłego wieku i wpisany do rejestru zabytków w posiadanie przejęli budowlańcy (link).

Wymiana konstrukcji dachu, a w następnym etapie stolarki okiennej i drzwiowej wraz z remontem elewacji lokali funkcjonujących na parterze budynku, to dwie pierwsze fazy modernizacji pływalni. Koszt prac to prawie 3,5 miliona złotych, jednak jak się okazało budżet samej stolarki okienno - drzwiowej (łącznie 252 punkty) szacowanej początkowo na 1,5 miliona złotych w rzeczywistości okazał się trzykrotnie niższy.

Dlatego też na ostatniej sesji Rady Miasta, prezydent Piotr Koj wniósł autopoprawkę do uchwały dotyczącej zmian w budżecie miasta. Miałaby ona na celu zaciągniecie przez miasto kredytu w wysokości około 10 milionów złotych na dalszą realizację remontu pływalni. Kwota taka jest niezbędna do zamknięcia całkowitych prac modernizacyjnych, łącznie z wymianą misy basenu wraz z jej całą infrastrukturą, a tym samym na pozyskanie środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, otrzymanie dofinansowania od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, a także od Kompanii Węglowej SA za straty poniesione w wyniku szkód górniczych.
Byliśmy także z wizytą na modernizowanej pływalni (link).

Niezrozumiałe więc wydaje się postępowanie radnych odrzucających wniosek prezydenta Koja, co stawia zakończenie prac modernizacyjnych miejskiej pływalni pod znakiem zapytania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Tak, ten środek trzeba znależć, gdyż sytuacja zmierza ku wyborczym zagrywkom

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale, tylko zbytnio się nie dziwisz Wojciechu. Nie wiem czy się interesujesz przebiegiem prac modernizacyjnych pływalni, ale skoro się podjęło robót, to trzeba je zakończyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciąg dalszy sporów o zaciągnięcie kredytu w przyszłym tygodniu, odbędzie się wówczas sesja nadzwyczajna Rady Miasta...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm... poczekam na ciąg dalszy wydarzeń...
Aż miło było spojrzeć na widokówkę sprzed wielu, wielu lat.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.