Facebook Google+ Twitter

Co dalej z irackimi tłumaczami?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-04 08:17

W ciągu kilku dni ma zapaść ostateczna decyzja w sprawie irackich tłumaczy, którzy pomagali polskiemu wojsku. Wzorem innych państw, które wycofały się z Iraku, nasz rząd chce zabrać do Polski grupę prawie dwustu osób.

Tłumacze mieli wyjechać z Iraku już kilka dni temu, ale w ostatniej chwili nie zgodził się na to iracki rząd. Według nieoficjalnych informacji Polskiego Radia, teraz w Iraku toczą się rozmowy między polską a iracką stroną.

Wśród tłumaczy, którzy pomagali polskiemu wojsku niemal od początku misji w Iraku jest 28-letni Mohammad. W rozmowie z wysłannikiem Polskiego Radia do Iraku tłumaczy, że bardzo chce pojechać do Polski. Z rąk Irakijczyków grozi mu bowiem śmierć, bo jest dla nich kolaborantem. "Jak chodzę na patrole, to oni zawsze bardzo źle mnie traktują, bo w samochodach są sami Polacy i ja. Dla Irakijczyków jestem zdrajcą" - dodaje. W Polsce chciałby przede wszystkim znaleźć dobrą pracę.

Dzisiaj Polacy mają oficjalnie przekazać dowodzenie w bazie w Diwaniji żołnierzom Stanów Zjednoczonych. Tym samym zakończą misję w Iraku i rozpoczną przerzut do kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.