Facebook Google+ Twitter

Co dalej z kutnowski SP ZOZ-em?

Kutnowski szpital im. doktora Antoniego Troczewskiego znajduje się w dramatycznej sytuacji. Jego dług z miesiąca na miesiąc diametralnie rośnie, a już w tej chwili sięga on 90 milionów złotych.

Kutnowski szpital / Fot. Piotr Panfil25 czerwca kończy się program restrukturyzacji szpitala. Dyrekcja placówki, jak i powiatowi radni twierdzą, że nie uda się tego programu zakończyć z sukcesem. Tomasz Kłosiński, dyrektor lecznicy w Kutnie, poinformował, że szpital nie przynosi korzyści i miesięczne straty to półtora miliona złotych, a w tej chwili dług szpitala wynosi 90 milionów złotych. By zakończyć pozytywnie program restrukturyzacji trzeba spłacić długi wobec ZUS-u i urzędu skarbowego. Niestety nie da się tego zrobić ponieważ żaden bank nie chce udzielić placówce pożyczki w wysokości 23 milionów złotych.

Ratunkiem może być przekształcenie placówki w spółkę samorządową.
- Otrzymamy 56 milionów złotych od państwa - mówiła podczas ostatniej sesji rady powiatu Dorota Dąbrowska, starosta kutnowski. Pozostała suma w wysokości 27 milionów złotych rozłożona zostałaby na raty, na 10 lat. Zostało jeszcze 7 milionów, które najpewniej dołoży państwo, lecz do końca nie wiadomo.

Jak potoczą się losy kluczowego szpitala w powiecie kutnowskim? Czy zostanie wykonana pozytywnie restrukturyzacja? W następnym tygodniu zostanie zwołana nadzwyczajna sesja rady powiatu, specjalnie poświęcona sytuacji kutnowskiego szpitala.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

taaa, a Real ma wieksze długi i spokojnie dostaje kredyty ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.