Facebook Google+ Twitter

Co dalej z lotniskiem w Modlinie?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-03 21:07

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wyraził zaniepokojenie opóźnieniami w modernizacji lotniska w podwarszawskim Modlinie.

Port lotniczy dla tanich linii miał, według pierwotnych planów, powstać tam jeszcze w 2005 roku. Do dziś jednak nie rozpoczęły się żadne prace.

W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową marszałek Struzik podkreślił, że obecnie inwestycja blokowana jest przez protesty ekologów. Zdaniem Struzika, łatwiej zdobyć partnerów inwestycyjnych oraz środki finansowe niż uporać się z różnymi protestami.

W czerwcu minister środowiska odrzucił zarzuty Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i podtrzymał decyzje wojewody, zatwierdzającą raport środowiskowy dla inwestycji. Ekolodzy zaskarżyli jednak decyzję ministra. Sądowe rozstrzygnięcie sporu z przeciwnikami lotniska może potrwać, jednak marszałek Struzik jest przekonany, że port lotniczy powstanie do 2011 roku.

Modlińskie lotnisko ma odciążyć na port na Okęciu. W Modlinie lądowaliby przede wszystkim tani przewoźnicy. Dojazd do stolicy ma zapewnić specjalna linia kolejowa, dzięki której podróż do centrum trwałaby 30 minut.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.