Facebook Google+ Twitter

Co dalej z polską piłką?

Zakończył się koszmarny sen, jakim były kwalifikacje do Mundialu. Miało być pięknie, łatwo i przyjemnie, a wyszło fatalnie. Czas się obudzić i zastanowić, co dalej z naszą piłką nożną.

Stadion Śląski. Ostatni mecz w eliminacjach do mistrzostw świata. Mecz decydujący o awansie... no właśnie, o awansie Słowacji, a nie Polski. Późnym wieczorem wracam do domu. Tego dnia odbyło się losowanie grup eliminacyjnych do piłkarskich mistrzostw świata. Pytam się o "naszą", Polską grupę. Kiedy dowiaduję się, z kim gramy jestem pewien, awans do RPA mamy już pewny. Zbyt pochopnie? Być może, ale jestem pewien, że nie tylko ja tak wtedy sądziłem. Przecież Polacy niedawno w wielkim stylu awansowali na Euro w Austrii i Szwajcarii!

Spójrzmy na terminarz, oczywiście korzystny dla nas! W czerwcu, kiedy nam nie szło, już nie gramy. Nawet ostatni mecz rozgrywamy na własnym stadionie! Będzie wielka feta w Polsce! I co? Owszem feta była, ale to nasi południowi sąsiedzi się cieszyli... Stało się, mundial obejrzymy w telewizji. Ale czas zastanowić się, co zrobić, aby nie było klapy na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie.

A może...Dr House?

Przede wszystkim, musimy zrobić porządki w PZPN-ie. Narzekaliśmy na Listkiewicza, ale na Latę narzekamy jeszcze bardziej. Nasz związek musi zmienić twarz! Zwalnianie młodych ludzi w tym nie pomoże, a przeszkodzi. W tym miejscu apelują do tych Panów, których głos w PZPN-ie znaczy więcej niż mój: Niech Polskim Związkiem Piłki Nożnej zarządza ktoś spoza układów, i młody jednocześnie! Wtedy nastąpi zarówno zmiana twarzy związku i wzrst poparcie społecznego. A nawet jeśli to nie poskutkuje ,relacje na linii związek-kibice nie powinny wyglądać gorzej niż obecnie. "Stary beton" trzeba zastąpić, wylewając nowy! Być może, naszą piłką powinien się zająć....Dr House? Skuteczna diagnoza w ciągu kilku dni, leczenie, i pacjent zaczyna normalnie funkcjonować...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.