Facebook Google+ Twitter

Co dalej z polską piłką?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-25 18:42

Zakończyło się zwołane w trybie pilnym posiedzenie sejmowej komisji kultury fizycznej i sportu w sprawie sytuacji w polskiej piłce nożnej. Po burzliwej dyskusji członkowie komisji przyjęli jednogłośnie dezyderat, który w poniedziałek ma trafić do ministra sportu Mirosława Drzewieckiego.

W dezyderacie komisja zwraca się o niezwłoczne wyjaśnienie wszystkich spraw korupcyjnych w polskiej piłce nożnej i kontynuację polityki związanej z walką z korupcją. Zwrócili się także do ministra sportu, aby ten wystąpił do Trybunału Arbitrażowego przy Polskim Komitecie Olimpijskim w sprawie jak najszybszego rozpatrzenia skarg dwóch klubów piłkarskich zdegradowanych wcześniej za korupcję - Zagłębia Lubin i Korony Kielce. Obie drużyny nie mogą rozgrywać meczów do czasu wyjaśnienia ich statusu, a ostateczna decyzja w ich sprawie ma zapaść za miesiąc.

O przyspieszenie terminu rozpatrywania sytuacji Zagłębia Lubin i Korony Kielce wystąpił także do Trybunału Arbitrażowego PZPN.

Zwołana w trybie pilnym sejmowa komisja kultury fizycznej i sportu debatowała nad przełożeniem mających rozpocząć się dziś rozgrywek ligowych. Oprócz członków komisji w posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele organizacji społecznych zaniepokojonych sytuacją w polskiej piłce nożnej, oraz członkowie PZPN, którzy odpowiadali na pytania posłów.

Bogdan Basałaj z Ekstraklasy SA poinformował, że na wtorek Ekstraklasa zaplanowała spotkania z klubami piłkarskimi, sponsorami oraz stacjami telewizyjnymi, które mają wykupione prawa do pokazywania rozgrywek. Basałaj mówił, że ewentualne powiększenie ekstraklasy do18 zespołów oznacza dodatkowe koszty.
Poseł Roman Kosecki z Platformy Obywatelskiej ostrzegał, że działania PZPN i Ekstraklasy SA mogą doprowadzić do wprowadzenia kuratora do PZPN przez UEFA, a nawet do odebrania Polsce organizacji Euro 2012.
Z powodu zamieszania związanego z awansami i degradacjami drużyn piłkarskich, zaplanowana i ogłoszona przez PZPN na dziś inauguracja rozgrywek ekstraklasy została przełożona przez Ekstraklasę SA na przełom października i listopada. PZPN zapewnia jednak, że mimo zamieszania w pierwszej lidze na pewno zagrają te drużyny, które zostały do niej zgłoszone przed 22 lipca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.