Facebook Google+ Twitter

Co dalej z PZPN?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-07-03 18:21

Listkiewicz zwleka z odwołaniem Janasa. W związku szykuje się kontrola skarbowa. Afery korupcyjne kwitną. Czy rząd będzie ingerował w działania PZPN? FIFA moźe mieć o to pretensje.

Paweł Janas i Michał Listkiewicz, fot. AKPALogika nie dla Listkiewicza

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz zastanawia się co dalej z Janasem. Odpowiedź jest prosta – musi odejść. Nie spisał się, a to powód do zmian, bo skoro nie zmienia się zwycięskiego składu, to co powinno się robić ze składem "przegranym"? Proste? Nie dla Listkiewicza...

Znowu słyszymy: "Będziemy się zastanawiać co dalej...", "Porozmawiam z trenerem Janasem", "Wspólnie podejmiemy decyzję..."

PZPN pod lupą

Urząd Kontroli Skarbowej prawdopodobnie od poniedziałku skontroluje PZPN. Tak zlecił premier Kazimierz Marcinkiewicz w piątek ministrowi finansów Pawłowi Wojciechowskiemu. Kontrola ma sprawdzić czy PZPN rzeczywiście przeżarła korupcja, o której się cały czas mówi.

Liczne afery wokół związku oraz zatrzymanie wysokich urzędników PZNP powodują, że taka kontrola jest niezbędna. Michał Kocięba, Rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej mówi: "Wszystko jest w porządku". Czy aby na pewno? Dowiemy się po kontroli.

Ma w niej pomóc wrocławska prokuratura, podpowiadając, na jakie wątki trzeba zwrócić uwagę.

A co na to rząd?

Jak wiadomo rząd nie może ingerować w sprawy niezależnego związku, bowiem polskie drużyny jak i reprezentacja mogłyby zostać wykluczone z rozgrywek w ramach FIFA. W poniedziałek ma jednak dojść do spotkania premiera Kazimierza Marcinkiewicza, ministra finansów Michała Wojciechowskiego oraz ministra sportu Tomasza Lipca. Kontrola w PZPN ma być jednym z głównych tematów rozmowy. Podobny dylemat miała Grecja w 2001 r. Tam jednak nie doszło do ingerencji. Jak będzie w Polsce?

Nadzieja umiera ostatnia

Nadzieja na uzdrownie piłki nożnej w Polsce jest, zawsze była i chyba już zawsze będzie. Powoduje to głód na polu osiągnięć sportowych w tej dziedzinie. Polska jest średnią drużyną. Zajmujemy miejsce dopiero w drugiej dziesiątce, a to i tak za dużo jak na stan krajowego futbolu.

Zatem czy dojdzie do kluczowych zmian? Jan Tomaszewski cieszyłby się, gdyby w końcu doszło do wymiany głównych urzędników PZPN. Wydaje się, że nie tylko on...

Od redakcji: Mateusz Pułkowski odpowiedział na ten artykuł. Chcesz przeczytać jego zdanie na ten temat? Kliknij tutaj: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/co_dalej_z_pzpn_czyli_ad_vocem_do_artykulu_r_koziela_1500.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mamy dwóch co ukradli księzyc idwóch co rozwalili polską piłke.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Janas na pewno odejdzie...ale kto go zastępi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.