Facebook Google+ Twitter

Co dalej z PZPN?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-07-03 18:21

Listkiewicz zwleka z odwołaniem Janasa. W związku szykuje się kontrola skarbowa. Afery korupcyjne kwitną. Czy rząd będzie ingerował w działania PZPN? FIFA moźe mieć o to pretensje.

Paweł Janas i Michał Listkiewicz, fot. AKPALogika nie dla Listkiewicza

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz zastanawia się co dalej z Janasem. Odpowiedź jest prosta – musi odejść. Nie spisał się, a to powód do zmian, bo skoro nie zmienia się zwycięskiego składu, to co powinno się robić ze składem "przegranym"? Proste? Nie dla Listkiewicza...

Znowu słyszymy: "Będziemy się zastanawiać co dalej...", "Porozmawiam z trenerem Janasem", "Wspólnie podejmiemy decyzję..."

PZPN pod lupą

Urząd Kontroli Skarbowej prawdopodobnie od poniedziałku skontroluje PZPN. Tak zlecił premier Kazimierz Marcinkiewicz w piątek ministrowi finansów Pawłowi Wojciechowskiemu. Kontrola ma sprawdzić czy PZPN rzeczywiście przeżarła korupcja, o której się cały czas mówi.

Liczne afery wokół związku oraz zatrzymanie wysokich urzędników PZNP powodują, że taka kontrola jest niezbędna. Michał Kocięba, Rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej mówi: "Wszystko jest w porządku". Czy aby na pewno? Dowiemy się po kontroli.

Ma w niej pomóc wrocławska prokuratura, podpowiadając, na jakie wątki trzeba zwrócić uwagę.

A co na to rząd?

Jak wiadomo rząd nie może ingerować w sprawy niezależnego związku, bowiem polskie drużyny jak i reprezentacja mogłyby zostać wykluczone z rozgrywek w ramach FIFA. W poniedziałek ma jednak dojść do spotkania premiera Kazimierza Marcinkiewicza, ministra finansów Michała Wojciechowskiego oraz ministra sportu Tomasza Lipca. Kontrola w PZPN ma być jednym z głównych tematów rozmowy. Podobny dylemat miała Grecja w 2001 r. Tam jednak nie doszło do ingerencji. Jak będzie w Polsce?

Nadzieja umiera ostatnia

Nadzieja na uzdrownie piłki nożnej w Polsce jest, zawsze była i chyba już zawsze będzie. Powoduje to głód na polu osiągnięć sportowych w tej dziedzinie. Polska jest średnią drużyną. Zajmujemy miejsce dopiero w drugiej dziesiątce, a to i tak za dużo jak na stan krajowego futbolu.

Zatem czy dojdzie do kluczowych zmian? Jan Tomaszewski cieszyłby się, gdyby w końcu doszło do wymiany głównych urzędników PZPN. Wydaje się, że nie tylko on...

Od redakcji: Mateusz Pułkowski odpowiedział na ten artykuł. Chcesz przeczytać jego zdanie na ten temat? Kliknij tutaj: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/co_dalej_z_pzpn_czyli_ad_vocem_do_artykulu_r_koziela_1500.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mamy dwóch co ukradli księzyc idwóch co rozwalili polską piłke.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Janas na pewno odejdzie...ale kto go zastępi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.