Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31900 miejsce

Co dalej z Radomszczańskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-09 09:18

Zapewne wiedzą Państwo, iż na terenie miasta Radomska działa Radomszczańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. 31 lipca podopieczni Towarzystwa będą musieli opuścić dotychczas zajmowany lokal...

Zostało powołane w 2002 roku, aby nieść pomoc zwierzętom, przede wszystkim poszkodowanym przez los i okrutnie czasami wręcz bestialsko przez ludzi.

Nie jest to łatwa misja, wymaga bardzo wielu wyrzeczeń, mnóstwa pracy, sporych nakładów finansowych. Pomimo trudności, jakie z zasady dotykają takie organizacje RTOZ działa z dobrym skutkiem nie tylko na terenie miasta, po cichu, bez rozgłosu pomagając naszym braciom mniejszym. Wspomaga też w ramach swych skromnych możliwości osoby opiekujące się dużą ilością zwierząt /karma, leczenie/

I tak byłoby nadal, gdyby nie fakt, iż 31 lipca podopieczni Towarzystwa będą musieli opuścić dotychczas zajmowany lokal.

We wrześniu 2008 roku bezpłatnie oddano do użytku Towarzystwa niewielki lokal w małym domu bez wygód. Miejsce to stało się ostoją dla kotów, które trafiały pod opiekę Towarzystwa. Nazwano je Kocią Arką Noego i taka właśnie arką była dla tych futrzatych stworzonek.

Niestety wobec nieprzejednanej postawy obecnego właściciela, dla 30 kotów (częściowo będących w trakcie leczenia) jedyna alternatywą pozostanie ulica gdyż nawet schronisko nie wchodzi w rachubę żądając 150 złotych opłaty za każde przyjęte zwierze. Takie wyjście oznacza jedno - głód, choroby, poniewerkę i śmierć często bardzo okrutna.

Towarzystwo z uwagi na swój status wielokrotnie ubiegało się do Urzędu Miasta o pomoc w znalezieniu lokalu dla swej szczytnej misji, nie otrzymało jednak konstruktywnej pomocy. Władze miasta stoją na stanowisku, iż w pełni wypełniają swoje obowiązki wobec ustawy o ochronie zwierząt dotując schronisko zarządzane obecnie przez PGK Sp. z o.o.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.