Facebook Google+ Twitter

Co dalej z trasą na Gubałówce?

Kolejny sezon w Zakopanem zapowiada się bez otwartej trasy na Gubałówce. Przed wyborami samorządowymi pojawiło się światełko w tunelu, a nawet informacja, że tym roku będzie można jeździć z Gubałówki.

Zagrodzony trasa narciarska. / Fot. Tomasz MoczybródZbliża się kolejny sezon zimowy a trasa na Gubałówce dalej zamknięta.

Od roku 2005 blokowana jest trasa zjazdowa z Gubałówki. Spór między rodziną Byrcynów a PKL wydaję się nie mieć końca. W tym roku jednak kolejne wybory do samorządów pokazały, że Gubałówka jest głównym tematem debat wyborczych kandydatów na burmistrza miasta Zakopane.

Każdy z kandydatów miał swoją wizję rozwiązania kwestii otwarcia trasy, jednak tylko Leszek Dorula miał poparcie rodziny Byrcynów. Najlepiej widać to było w ostatni piątek przed drugą turą wyborów na burmistrza. Leszek Dorula wraz z popierającymi go radnymi, między innymi z Kacprem Gąsienicą Byrcynem rozgradzali trasę na Gubałówce, a także Kacper Gąsienica Byrcyn otrzymał od byłego burmistrza Janusza Majchra zgodę na wycinkę drzewek znajdujących się na trasie zjazdowej. Otrzymał też propozycję podpisania umowy z PKLem.

Obecny stan trasy. / Fot. Tomasz MoczybródNiestety, wygląda na to, że rozgradzanie trasy to była tylko kiełbasa wyborcza. Trasa przez tydzień nie zmieniła swojego wyglądu, dalej stoi płot i drzewka. W ogrodzeniu brakuje tylko kilku słupków i siatki, którą radni zdejmowali tydzień wcześniej.

Sytuacja ta pokazuje, że sprawa Gubałówki jest tematem bardzo politycznym. Zresztą już poprzedni burmistrz zapowiadał otwarcie trasy, gdy kandydował pierwszy raz na urząd. Niestety się nie udało i osiem lat później kolejny z kandydatów przeciągał wyborców na swoją stronę sprawą trasy.

W Zakopanem śnieg sypie, zaczynają się mrozy, więc stok powinien być już przygotowywany. Trasa jest przygotowana tylko przy wyciągu orczykowym przy górnej stacji kolejki, reszta trasy wygląda tak jak przez ostatnie 9 lat i nie wskazuje na to, by sytuacja miała się zmienić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.