Facebook Google+ Twitter

Co dalej z warszawskim kinem Luna?

Dzisiaj dojdzie do zmiany firmy zarządzającej kinem Luna w Warszawie. Właściciel lokalu, w którym mieści się kino - spółka Max Film nie zdecydowała się na przedłużenie umowy z dotychczasowym zarządcą - spółką SPI. Kino Luna funkcjonuje od kilkudziesięciu lat. Prezentowane seanse wymykają się komercyjnym trendom. W repertuarze regularnie ukazują się off-owe filmy.

Kino Luna w Warszawie. / Fot. AKPAOd kilku miesięcy w mediach pojawiały się doniesienia o rzekomych planach zamknięcia kina. Powodem była wygasająca 16 października umowa między właścicielem lokalu Max Film-em, a spółką zarządzającą SPI. Max Film nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu. Jak podają władze spółki. "Instytucja Filmowa MAX Film będzie samodzielnie prowadzić działalność artystyczną w kinie Luna" - czytamy w oświadczeniu zarządu na stronie firmy.

Luna jest jednym z ostatnich warszawskich kin z ambitnymi seansami i niskimi cenami. W czasach gdy rynek został zdominowany przez skomercjalizowane multipleksy, w Lunie można obejrzeć film już od 5 zł. W tej chwili nie ma planów dotyczących podwyższenia cen, czy zmiany repertuaru. Jak zapewniają przedstawiciele Max Film-u kino dalej będzie pokazywać ambitne filmy.

Jak na razie nie zostaną również wprowadzone żadne poważne innowacje. - Zmiany nie są wprowadzane, gdyż wiązałoby się to z zamknięciem czasowym kina - mówi Marcin Grochowalski, dyrektor działu Marketingu i Promocji Max Film. W planach są jednak założenia dotyczące remontu części kina. - Myślimy o tym, aby zmodernizować jedną z sal - zapewnia Grochowalski.

W planach jest również koncepcja rozszerzenia działalności kina. Oprócz pokazywania seansów, Luna ma pełnić również funkcję teatralną i muzyczną.

Spółka Max Film, aby zapobiec powstaniu nowych plotek, postanowiła zorganizować konferencje prasową w sprawie przyszłości Luny. Dokładna data nie jest znana, ale najprawdopodobniej odbędzie się ona pod koniec października. Zostaną wtedy wyjaśnione wszelkie niejasności i udzielone szczegółowe informacje dotyczące przyszłości kina Luna.

Na oficjalnej stronie kina widnieje uspokajający napis: "Gramy dalej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.