Facebook Google+ Twitter

Co dalej ze szpitalem w Czeladzi? Radni dyskutowali o przyszłości placówki

26 maja podczas sesji Rady Miasta została poruszona sprawa czeladzkiego szpitala.

Szpital w Czeladzi / Fot. Mateusz ZubPodczas sesji Rady Miasta Czeladź przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia złożył wniosek o podział Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej na dwie odrębne placówki (szpital w Czeladzi i szpital w Będzinie- przyp. red.), a następnie przekształcenie czeladzkiego szpitala w spółkę kapitałową.

Po przedstawieniu wniosku, był czas na pytania radnych. Pierwsze pytanie dotyczyło przyszłości placówki. Jedna z radnych pytała czy podział nie doprowadzi do upadłości spółki w kolejnych latach? -Jeżeli, będzie to przekształcenie na mocy ustawy, to wtedy szpital będzie musiał być spółką kapitałową. Komisja wcale się nie upiera przy przekształceniu, możemy nadal zostać w publicznych ZOZ-ach - powiedział przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia.

Przewodniczący komisji powiedział również, że
"oddział chirurgi generuje straty od ok. ośmiu lat i nikt, nic z tym nie zrobił. Oddział rocznie generuje stratę na poziomie 1,3 mln złotych". Po raz kolejny jedna z radnych wyraziła opinię na ten temat: - Tu jest problem, że przez te 5-6 lat nikt z tym nic nie robił. Pytam się, gdzie jest dyrekcja szpitala - zakończyła.

Wniosek przedstawiony na początku został przyjęty. Sprawa czeladzkiego szpitala będzie kontynuowana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.