Facebook Google+ Twitter

Co Dawid Dembiński robi w Tratwie?

Ciężką pracą ludzie się bogacą, choć bogactwo nie musi być materialne.

Tratwa to miejsce, z którego Dawid pewnie w ogóle by nigdzie nie wyjeżdżał. Dobre kontakty ma prawie wszędzie, począwszy od rehabilitantów z sal rehabilitacyjnych, idąc przez kuchnię, a kończąc na szefie stajni. Według Dawida, wszędzie same Jego "ciotki" pracują. - Myślę, że ta sytuacja wynika z wzajemnego szacunku do siebie oraz uroku i bezpośredniości Dawidka - mówi Jego Mama, Beata. - My, czyli Dawidek i ja szanujemy je za serce i indywidualne podejście do każdego dziecka.

Może takie wzajemne kontakty wynikają z tego, że w małych ośrodkach jest więcej bezpośrednich kontaktów z podopiecznymi i to są plusy tych ośrodków.
U pracowników można zauważyć Ich wielkie serce włożone w pracę i zależy Im, by było coraz lepiej z podopiecznymi. W Tratwie cały dzień zorganizowany jest od 7 rano do 19 wieczorem z przerwami na posiłek.

Na przykładzie ostatniego pobytu na turnusie, opiszę jak wygląda dzień. Rozpoczyna się śniadaniem, później 30-minutowy masaż, kolejne 30 minut na sali, to ćwiczenia wzmacniające, pająk to następne 30 minut, terapia master też 30 minut, hipoterapia dla Dawida to tylko 30 minut, a chciałby przynajmniej ze 2 godziny, kilka minut na zupę i terapia ręki to też 30 minut, zajęcia w kombinezonie to już jedna godzina, ćwiczenia na sali to kolejne 30 minut. Drugie danie obiadowe i po nim druga hipoterapia tylko 30 minut, zajęcia grupowe to jedna godzina, dogoterapia drobna kolejna godzina i kolacja zamyka intensywny dzień rehabilitacji. Tak wygląda prawdziwy turnus rehabilitacyjny, bo turnus wypoczynkowo-rehabilitacyjny ma na celu przede wszystkim wypoczynek.

Myślicie, że po takim intensywnym dniu zajęć i kolacji Dawid padł? Jeżeli tak uważacie, to nic bardziej mylnego, bo po kolacji był jeszcze spacer do kapliczki oddalonej 300 metrów od ośrodka. W trakcie takiego spaceru Dawid daje swoje popisy samodzielnego chodzenia, a może bardziej z kaskaderskimi wywrotkami. W tym roku Tratwę odwiedzili, a raczej byli na turnusach rehabilitacyjnych w: styczniu, czerwcu, sierpniu, wrześniu i w październiku. W listopadzie znów pojedziemy, jeśli tylko uda sie nam zebrać kasę. Na przyszły rok mają wielkie plany i dlatego wstępnie zrobili rezerwację na styczeń, marzec, czerwiec, sierpień, przełom września i października oraz listopad. - Aż chce się wracać do Tratwy, do tych serdecznych ludzi, chcących pomagać, ale to, czy nasze marzenia i plany się spełnią, zależy do pomocy finansowej wielu ludzi - mówi Beata Dembińska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

do hania
  • do hania
  • 13.06.2012 15:54

Haniu Cieślak [pajacyk5673], ty na prawdę jesteś pajacykiem na całej rozciągłości! czy ty widzisz gdzie dodałaś komentarz, tak wygląda twoja pomoc dla rodzin i potrzebujących pomocy? Pomyliłaś miejsca i tabletki!? Zastanów się nad sobą, nad tym co robisz i co piszesz bo teraz nie oczerniłaś autora tekstu, tylko sobie wystawiłaś naganną opinie i to że nie trzeba iść do cyrku aby zobaczyć prawdziwego pajaca. Nazwałaś Andrzeja draniem i złodziejem bo "ukradł" ci film (śmiechu warte oskarżenie), w ten właśnie sposób nazwałaś 90% użytkowników YouTube... którzy dodają niezmieniony film do swoich kanałów- Gratuluje! Nie wiedziałam też, że jesteś autorem piosenek, które dodajesz do filmików oraz jesteś ich wykonawcą! Droga Haniu, ta strona pomoże ci rozwiązać twoje problemy http://stopdepresji.pl/ bo oskarżanie ludzi bez podstaw, nie jest najlepszym pomysłem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
hania
  • hania
  • 03.03.2012 15:21

Człowiek który jest przeciwko naruszaniu praw autorskich tak robi?Drań!!!!!!!zobaczcie co potrafi robić p.Adamiak http://www.youtube.com/watch?v=xDlciSt6-ek&feature=share zwinął mój apel to oryginał! Porównajcie! http://www.youtube.com/watch?v=DhXvgUJ6g4Q Potrafi niszczyć nie które osoby a nie pomagać tylko po to tu jest!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.