Facebook Google+ Twitter

Co denerwuje polskich kibiców

Porażki polskich piłkarzy, kompromitacja na ważnych imprezach sportowych, afery korupcyjne, "granie dla kasy" - wszystko to niszczy piękno, jakim bez wątpienia jest sport.

Sport jest ważny dla każdego narodu. Brazylijczycy zafascynowani są piłką nożną – dla wielu młodych chłopaków futbol jest całym życiem i często jedyną szansą na wyrwanie się ze slumsów, zaistnienie w świecie. Może dlatego Brazylia tak bardzo szanuje sport i dba o jego rozwój.

Brazylia jest tylko przykładem państwa, które może być wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o szacunek dla sportu, jego promocję i rozwój. Czy inne kraje nie mogłyby pójść w ślad latynosów? Można przecież starać się wyeliminować te cechy, które “brudzą” i osłabiają sportową rywalizację. Tak niewiele potrzeba. Statystyki dowodzą, że w państwach latynoamerykańskich notuje się najmniej przypadków korupcji i afer sportowych. Czy właśnie takie podejście do sportu gwarantuje sukces? Przecież to właśnie Brazylia jest aktualnym mistrzem świata w piłce nożnej, a piłkarze pochodzący z tamtych rejonów nazywani są “czarodziejami piłki”. Przykładem są Pele, Ronaldo czy Ronaldinho. Jak sami często przyznają w wywiadach – grają “nie dla kasy”, ale dla czystej przyjemności. Widać to na boisku, widać także w ich codziennym życiu..

Tymczasem w Polsce dzieje się źle. Nie osiągamy sukcesów na arenie międzynarodowej, krajowa liga piłki nożnej wraz z PZPN-em nafaszerowana jest aferami korupcyjnymi, wciąż pojawiają się oskarżenia o handel meczami i przekupywanie sędziów.

Polska nie włącza się w organizację turniejów piłkarskich, bo pieniądze idą do prywatnych kieszeni, zamiast na budowę stadionów i szkolenie młodych talentów. A jeżeli już nawet nasze kluby wykreują gwiazdy w postaci bramkostrzelnych napastników lub doskonałych bramkarzy, to odchodzą oni do zagranicznych klubów, często nie kierując się możliwością rozwoju swych umiejętności, ale wysokością zarobków.

Nie sądzę, aby jakikolwiek napotkany kibic w naszym kraju, zapytany o sytuację w polskiej piłce nożnej powiedział, że jest dobrze. Pozostaje nam wierzyć, że może kiedyś się to zmieni. Należy pamiętać, że o rozwoju i sukcesach w sporcie decydujemy my sami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.