Facebook Google+ Twitter

Co druga osoba na świecie jest nosicielem grzybicy

Lekarze alarmują! Prawie co piąta osoba na świecie cierpi na grzybicę, a niemal co drugia jest jej nosicielem.

screen ze strony / Fot. grzybica.info.plTrzeba się bardzo starać, by grzybicą się nie zarazić. Wystarczy kontakt z zakażoną kratką na basenie, ławą w saunie czy prysznic w hotelu, akademiku lub sanatorium. W takich tłumnie odwiedzanych miejscach, grzyby błyskawicznie się rozmnażają i równie szybko przenoszą na ciało osób zdrowych. Wystarczy przejść się po piasku na plaży, pójść na siłownię, do kosmetyczki, pedikiurzystki, zakładu fryzjerskiego. Wszędzie tam nasze stopy i dłonie może spotkać niemiła niespodzianka. Bardzo częste są także przypadki przejęcia
od osoby już zarażonej np. podczas przymierzania zakażonego ubrania czy obuwia w sklepie, a nawet we własnym domu, gdy któryś z domowników cierpi na tę chorobę i użytkuje wspólną wannę lub ręczniki. - Grzybicą można zarazić się także od zwierząt. Obecne na skórze psa, kota czy nawet królika grzyby mogą łatwo zainfekować naszą gładką skórę. Od kilku ostatnich lat zauważam niezmienną tendencję. Zgłasza się do mnie coraz więcej osób zainfekowanych przez grzyby z gatunku Candida. Jednak zgłaszający się pacjenci są najczęściej świadomi, iż ich stopy czy paznokcie zaatakowała właśnie grzybica. Uważam, iż ma to związek z całą masą informatorów, ulotek i gazetek, które zwiększają świadomość naszego społeczeństwa odnośnie tej choroby - informował dermatolog dr med. Andrzej Kamiński.

Gdy zauważymy niepokojące objawy …

Objawy choroby są różne, w zależności od zainfekowanego miejsca. Ze względu na dużą łatwość rozprzestrzeniania się oraz dogodne warunki bytowania, które tworzy dla niej sam człowiek może dotyczyć praktycznie wszystkich narządów. Najczęściej jednak atakuje skórę, paznokcie lub włosy. Występuje cała masa objawów świadczących o rozwoju grzybicy w naszym organizmie. Są to m.in: zaburzenia trawienia, biegunki, zaparcia, częste wzdęcia brzucha, niepohamowany apetyt na słodycze i węglowodany i cukier, wyczerpanie, osłabienie, zaburzenia snu, zawroty głowy, wzmożona potliwość, infekcje, nawracające zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie pochwy, zaburzenia cyklu miesiączkowego, niewyjaśniona niechęć do współżycia płciowego, łupież, drażliwość i wszelkie stany zapalne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Eeeech, czym byłby ten świat gdyby nie te bakterie, wirusy i grzyby ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.