Facebook Google+ Twitter

Co drugi mandat dla Platformy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-16 07:23

Platforma Obywatelska może zdobyć 27 mandatów w Parlamencie Europejskim, PiS ma szansę na 14, SLD na 6, a PSL na 3 mandaty.

"Rzeczpospolita" publikuje wyliczenia politologa Jarosława Flisa oparte na sondażach GFK Polonia przed czerwcowymi wyborami do europarlamentu. Sondaże, które gazeta publikowała przez ostatnie 10 dni, badały preferencje wyborcze w poszczególnych okręgach. Politolog założył, że również frekwencja będzie taka, jaka wynika z sondażu, czyli wyniesie w całym kraju około 60 procent.

Według wyliczeń Jarosława Flisa największym wygranym byłaby PO, powiększyłaby swój stan posiadania w Parlamencie Europejskim o 12 mandatów - z 15 do 27. Bez problemów zdobyliby mandaty najważniejsi europejscy politycy Platformy - Jerzy Buzek, Janusz Lewandowski i Jacek Saryusz-Wolski.
Sondaż zapowiada też sukces zaproszonych na listy PO - Danuty Huebner, Mariana Krzaklewskiego, Róży Thun czy Pawła Zalewskiego.

"Rzeczpospolita" dodaje, że więcej mandatów niż 5 lat temu zdobyłby PiS. Miał siedmiu deputowanych, a ma szanse na czternastu. Według gazety największym przegranym może być Ryszard Czarnecki, który koniecznie chciał mieć "jedynkę" na liście. I dostał, lecz w okręgu, w którym - jak wynika z sondażu - PiS nie zdobędzie żadnego mandatu.

Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.