Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23113 miejsce

Co dzieje się z kartami do głosowania po wyborach?

W pierwszej turze wyborów prezydenckich przeprowadzonej 20 czerwca wydano prawie siedemnaście milionów kart do głosowania. Co stanie się z nimi po wyborach?

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:WyboryPrezydenckie2005-2.tura.jpg&filetimestamp=20051023144054 Po przeprowadzonych wyborach karty trafiają do wójtów i burmistrzów jako depozyt. Składowane są w zaplombowanych pomieszczeniach do momentu ostatecznego potwierdzenia wyników wyborów.

Jak wyjaśnia sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki: "Gdyby zaszła konieczność, Sąd Najwyższy mógłby nakazać sprawdzenie wyników głosowania". Po ostatecznym potwierdzeniu wyników, karty trafiają do niszczarki, a papier wykorzystywany jest jak każda makulatura.

Andrzej Tarko z krakowskiej komisji wyborczej mówi, że nie każdy z głosujących ogranicza się do postawienia krzyżyka przy nazwisku kandydata, na którego głosuje. Zdarzają się rysunki, uwagi, wyrazy sympatii czasami wręcz przeciwnie. Zygmunt Morawski z komisji nr 824 w Warszawie wspomina narysowaną pod nazwiskiem jednego z kandydatów taczkę i uwagę, by wywieźć go na niej.

Wróć do serwisu bytom.naszemiasto.pl

Źródło: tvn24.pl:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.