Facebook Google+ Twitter

Co Irlandczycy zrobiliby bez Polaków?

Masowe migracje Polaków do Irlandii są zjawiskiem negatywnym dla naszego kraju... Irlandczycy zaś powinni cieszyć się z napływu naszej ludności.

Polacy wyjeżdżają za pracą, m.in. do Irlandii. "Zielony kraj" potrzebował taniej siły roboczej, ale wykwalifikowanych fachowców. Pamiętacie jak kilka lat temu Irlandczycy używali dwóch kranów, jednego do ciepłej, drugiego do zimnej wody? To Polacy przekazali im tajemnicę jednego kranu i dwóch kurków... Jakież byłoby życie mieszkańców Irlandii bez tego cudownego "odkrycia"?

Dywan, wykładzina w łazience - tak jeszcze kilka lat temu Irlandczycy wyposażali swoje łazienkowe podłogi. Polacy przekazali im kolejny "sekret": glazura i terakota - przecież tak łatwiej utrzymać czystość podłóg w łazienkach. Polacy zdradzając Irlandczykom "ten sekret" niejako zaszkodzili swojej irlandzkiej pozycji. Mieszkańcy Irlandii nie potrzebują już nas tak jak kiedyś. Naszym rodakom coraz trudniej znaleźć pracę. W Polsce możemy za to zauważyć zjawisko reemigracji. Powody? Tęsknota do rodziny, niemożność znalezienia pracy.

Polaków jednak jeszcze długo będziemy mogli spotkać w Irlandii, nadal będziemy widywać tam puby typu "Zagłoba" i słyszeć nasz język na ulicach. Ci, którzy jednak pozostali w kraju korzystają z nieobecności kolegów po fachu. Pamiętam jak jeszcze dwa lata temu godzina pracy budowlańca kosztowała 4 złote, dziś już żaden nie zejdzie poniżej "dychy"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

odpowiedz; wzieliby sie do roboty

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.