Facebook Google+ Twitter

Co jadają posłowie, czyli polityka na talerzu

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-06-25 21:09

Samoobrona zajada się tradycyjnymi potrawami, Ludwik Dorn uwielbia kaczkę z jabłkami, a SLD stara się dbać o linię i wybiera sałatki

Posłowie w czasie obrad Sejmu najczęściej jadają w sławnej restauracji Hawełki, choć nie wszystkim podawane tu potrawy smakują.

Co najczęściej wybierają?

Panie pracujące w restauracji zdradzają, że ulubionym daniem Ludwika Dorna, zanim jeszcze został wicepremierem, była kaczka z jabłkami. - Do tego lubił wypić małe piwo - mówi jedna z kelnerek. Nieoficjalnie przyznaje, że posłowie PiS lubią suto zjeść. - Mięso, ziemniaki polane sosem, ale do tego duża porcja zieleniny - zdradza. Inaczej jest z paniami, które w trosce o swoją figurę wybierają małą porcję zupy, a przy drugim daniu często rezygnują z ziemniaków.- Kocham polską kuchnię. Ziemniaki, najlepiej młode, są tak cudowne, że mogę je jeść same. Lubię zupy, jajecznicę, najlepiej smakują mi dania proste - przyznaje poseł PiS Tadeusz Cymański.

Renata Beger z Samoobrony lubi mocno posypywać obiad natką pietruszki i koperkiem. - Od razu inaczej smakuje, a poza tym zielenina ma witaminy - powiedziała posłanka. Jej partyjni koledzy i koleżanki nie stronią od sejmowego bistro, gdzie podawane są golonki, parówki z serem, pierogi i mięsne galarety.

Domowy smak potraw to także priorytet dla młodych posłów LPR. - Jestem daleko od domu, dlatego chętnie jem w sejmowej restauracji. Jedzenie u Hawełki bardzo przypomina mi to przygotowywane w rodzinnym domu, ale nic nie dorówna plackom z jabłkami mojej mamy - powiedział Piotr Ślusarczyk z LPR. Młodzi posłowie najchętniej wspólnie zasiadają do posiłków. Wybierają sałatki, zupę, a na drugie danie wołowinę lub rybę. Nieodzowny jest deser, najlepiej galaretka, smak dowolny. Politycy z dłuższym stażem w parlamencie są już znudzeni monotonią podawanych tu posiłków. Twierdzą, że menu nie zmieniło się od wielu lat.
Magda Kazikiewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.