Facebook Google+ Twitter

Co Jaruzelski zawdzięcza Wałęsie

Lech Wałęsa niedawno sugerował, że jeśli Jaruzelski żebrał pomocy wojskowej u Sowietów, to należałoby rozważyć postawienie go przed Trybunałem Stanu.

Tymczasem Jaruzel powinien już dawno stanąć przed Trybunałem Stanu, a w najlepszym dla niego razie powinien teraz siedzieć od lat w więzieniu i dziękować narodowi polskiemu, że nie został rozstrzelany jak Ceausescu.

Wałęsa jest jednym z tych, którzy najbardziej się przyczynili do tego, że tak się nie stało, a dzisiejsze słowa o Trybunale Stanu brzmią szczególnie obłudnie w ustach kogoś, komu twórcy stanu wojennego zawdzięczają nie tylko wolność, ale i wysokie emerytury, które można było utrącić już na początku lat 90.

Warto przypomnieć, że gdy w grudniu 1992 r. Sejm przyjął ustawę odbierającą tzw. emerytury mundurowe funkcjonariuszom PRL stosującym represje, prezydent Lech Wałęsa zawetował ją, a weta nie zdołano odrzucić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Co do Jaruzelskiego: to jest wołanie o prawdę historyczną. Może nie musiałoby być tak mocne, gdyby III RP pokazała się bardziej jako państwo prawa, a nie tworzyła przez 20 lat parasol ochronny dla postkomunistów, zapewniając im nie tylko bezkarność (nawet tym bardziej szeregowym, mimo ustaleń komisji Rokity), ale i stawiając ich w pozycji uprzywilejowanej ekonomicznie. Co do Wałęsy, to gdyby była Pani łaskawa prześledzić losy wspomnianej ustawy emerytalnej, to przekonałaby się Pani, że to istotnie on ją zawetował, więc jest winny wysokich emerytur SB-eckich. "Donos" kojarzy się pejoratywnie, a ja tu wołam o prawdę.

Proszę nie bronić postkomunistów i wątpliwej jakości "zasług" Wałęsy z okresu jego prezydentury, które przysłużyły się postkomunistom. Dlaczego były przywódca Solidarności postąpił tak niegodnie? Myślę, że pewną odpowiedź na to pytanie mogą dać filmy "TW Bolek" i "Plusy dodatnie, plusy ujemne":

http://video.google.pl/videoplay?docid=8925540803212198237&ei=v64rS7OxAZSm2wKX4JnSBQ&q=tw+bolek&hl=pl#

http://video.google.pl/videoplay?docid=-5146871331576782926&ei=1bArS_C5E4Se2wLwyqHHBQ&q=Polscy+bohaterowie+walki+z+komunizmem&hl=pl#

"Nienawiść" to zawsze główny argument tych, którzy czują alergię na słowo "sprawiedliwość". Prawda historyczna nie jest nienawiścią, a historii nie należy sztucznie upiększać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie jest tekst - na moje oko, to jest manifest nienawiści do Jaruzelskiego i donos na Wałęsę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst o niczym czy o tym co Jaruzelski zawdzięcza Wałęsie? Krótko, zwięźle i treściwie, w sam raz na poziomie Wiadomości.24. Kiedy pisałem tekst o IPN-ie, zarzucono mi, że przytaczam za dużo faktów i czytelnik tutejszy się może pogubić, teraz, że piszę o niczym, mimo że odpowiedziałem nawet na tytułowe pytanie.

Pani Jadwigo, czy to nie jest tekst? Trochę krótki, ale chyba jednak tekst. W latach 80 przeciwko Jaruzelskiemu protestowały tłumy. Jakąż to straszną zbrodnię popełniłem nazywając go Jaruzelem? Chyba tylko taką, że mogłem niechcący urazić osoby noszące nazwisko Jaruzel, bo jak się właśnie dowiaduję z jednego z komentarzy obok nazwiska Jaruzelski funkcjonuje nazwisko Jaruzel. Zatem kajam się i poprawę obiecuję, chociaż trudno mi nazywać tego zdrajcę generałem (powinien być zdegradowany do stopnia szeregowca - nawet teraz).

Panu Antoniemu przypomnę, jakie zarzuty stawiają Jaruzelskiemu ofiary i rodziny ofiar komunizmu, które w odróżnieniu od beneficjentów SB-eckich emerytur często do dzisiaj nie otrzymały stosownego zadośćuczynienia, co nie przeszkadza mu mówić o "korycie" i nazywać ich "grupą nawiedzonych, zawistnych nieudaczników".

Kilka osiągnięć Jaruzelskiego wypominanych mu przez "niezadowolonych pieniaczy":

1) Agent Informacji Wojskowej, ściśle współpracującej z NKWD.
2) Walczył z polskim podziemiem niepodległościowym w czasach stalinowskich.
3) Odpowiedzialny za czystki antysemickie w armii po 1967 r. (tu szczególnie wychodzi na jaw obłuda jego miłośników z "Gazety Wyborczej", tak wyczulonych na antysemityzm, którzy obok Kiszczaka zaliczyli go do "ludzi honoru").
4) Splamił honor polskiego żołnierza, będąc jednym z najbardziej odpowiedzialnych za inwazję na Czechosłowację (choć np. Rumunia odmówiła udziału w takiej "bratniej pomocy").
5) Odpowiedzialny za masakrę robotników na Wybrzeżu w Grudniu '70, gdy Polak strzelał do Polaka.
6) Odpowiedzialny za wprowadzenie stanu wojennego, który pochłonął życie co najmniej setkę ofiar, doprowadził do uwięzienia wielu tysięcy i ok. 800 tys. emigracji.
7) Odpowiedzialny za rabunkową politykę państwa, która doprowadziła do pogłębionej zapaści gospodarczej w latach 80 (od takiego też stanu musiała "startować" gospodarka III RP).

Historia już dawno osądziła Jaruzelskiego: jest zdrajcą. Jest wielokrotnym zdrajcą, jednym z największych zdrajców w całej historii Polski, a zdrajcy powinni być traktowani jak zdrajcy, bez względu na to kim są i jakie pełnili funkcje.

A argument "paski stanu głosów dla gen. Jaruzelskiego" przypomina mi inny argument ludzi, którym można byłoby wcisnąć dowolny postkomunistyczny fakt medialny na zasadzie "bo w gazecie napisano". Trzeba zwrócić uwagę na to kim jest widownia Olejnik, założę się, że nie ma tam np. zbyt wielu zwolenników Radia Maryja. Gdzie byli ci wszyscy "zwolennicy" Jaruzelskiego przed domem, w którym mieszka 13 grudnia!? Manifestacja jego przeciwników liczyła ok. 200 osób, podczas gdy na kontrmanifestacji pojawiło się tylko ok. 40 osób! Obie manifestacje ochraniała i oddzielała policja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Pani Jadziu. Odpowiedziała Pani na pytanie, które chciałem Pani zadać, siadając przed komputerem. Co do reszty - nie wnoszę sprzeciwu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Student fizyki, piszacy powyższy "tekst"(?) nie jest moim krewnym. Miałby bowiem we krwi minimalną zdolność, do powiedzenia czegokolwiek, w formie akceptowalnej; bez względu na reprezentowane poglądy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podtrzymuję. Słowo "Jaruzel", użyte tu w charakterze pogardliwego przezwiska, jest jednocześnie nazwiskiem, noszonym przez kilkaset osób w naszym kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.12.2009 17:39

Młody człowieku masz prawo mieć własne zdanie ale jeżeli oglądałeś w TV wywiad gen. Jaruzelskiego z M. Olejnik powinieneś widzieć czerwony pasek na dole ekranu wyrażający procentowe poparcie dla gen. Jaruzelskiego. :) Nie oceniajcie gen. Jaruzelskiego ! Oceni go historia jak od koryta odejdzie grupa nawiedzonych, zawistnych nieudaczników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mój bardzo krytyczny stosunek do Wojciecha Jaruzelskiego jest znany choćby z moich tekstów i komentarzy. Jednak kto puszcza tekst, w którym tego człowieka określa się JARUZEL?! Rozumiem konotację w mowie potocznej, ale w artykule? Pomijam, że tekst jest w gruncie rzeczy o niczym!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska to wielki i bogaty Kraj. Mogę to udowodnić i to zaraz. Nie wierzycie? - Posłuchajcie: Argument pierwszy i ostatni to stwierdzenie, bo w Polsce jest najwięcej "Polityków". Takich jak ten - Patrz wyżej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.