Facebook Google+ Twitter

Co jest grane? Przegląd piątkowych premier kinowych

Chcesz zabrać córeczkę do kina, pośmiać się z dobrej komedii? A może wolisz aby film zmusił cię do refleksji? "Dzwoneczek i uczynne wróżki", "Wszyscy inni" i "Wybuchowa Para" to piątkowe kinowe premiery. Który film warto wybrać i dlaczego? Pomagamy w podjęciu decyzji.

 / Fot. PlakatPierwsza propozycja przeznaczona jest dla najmłodszych fanów kina. Akcja filmu animowanego "Dzwoneczek i uczynne wróżki" rozpoczyna się w dziewiętnastowiecznej Anglii. Poznajemy chłopca, który wybrał się do lasu aby naszkicować otaczający go krajobraz. Na miejscu spotkał skrzydlate wróżki, z którymi się zaprzyjaźnił. Po powrocie do domu zwierzył się swojemu przyjacielowi ze swoich niecodziennych przeżyć.

Gdy informacja o baśniowych istotach obiegła całe miasteczko, jego mieszkańcy postanowili urządzić polowanie na skrzydlate wróżki, które zmuszone były uciekać z lasu. Podczas polowania chłopiec przypadkowo spowodował pożar lasu, przez co stał się obiektem oskarżeń ze strony mieszkańców miasteczka. Po tym zdarzeniu ojciec chłopca stara mu się uświadomić, że wróżki nie istnieją.

Po dwudziestu latach skrzydlate wróżki wracają w tę samą okolicę by sprowadzić tam lato. Dzwoneczek, jedna z baśniowych postaci, zapuszcza się do starego i opuszczonego domu, co wywołuje gniew jej przyjaciółki - Widii. Dzwoneczek zostaje oskarżona o łamanie jednej z elementarnych zasad bezpieczeństwa, która zabrania zbliżania się do ludzkich osad.

Do tego samego domu wprowadzają się doktor Griffiths, badacz życia motyli oraz jego kilkuletnia córka, Eliza. Mała dziewczynka wierzy w istnienie wróżek i postanawia zbudować dla nich specjalny domek. Dzwoneczek odwiedza domek Elizy, wbrew sprzeciwom innych wróżek, i zaprzyjaźnia się z dziewczynką.

Wróżka postanawia pomóc Elizie w naprawieniu jej relacji z zapracowanym tatą. Wywołuje to serię dramatycznych zdarzeń, ponieważ pozostałe wróżki sądzą, że Dzwoneczek została uwieziona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.