Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

336 miejsce

Co jest napisane w Twoim genetycznym CV?

Żyjemy w coraz większym pośpiechu, a w codziennym pędzie zapominamy o najważniejszym - o zdrowiu. Profilaktyczne badania są często najprostszym sposobem zapobiegnięcia chorobom.

Na jakie choroby nasz organizm jest najbardziej podatny? Kiedy nasz organizm najefektywniej odpoczywa? Jakie sporty i jaka praca są dla niego najbardziej adekwatne? Kompleksowy program badań genetyczne CV odpowie na powyższe pytania i wskaże do jakich chorób mamy predyspozycje na podstawie kodu genetycznego.

Czym jest genetyczne CV?
Genetyczne CV to program kompleksowych badań, przy pomocy których poznamy nasz indywidualny kod genetyczny i dowiemy się, na jakie choroby nasz organizm jest najbardziej podatny. Nasze geny mogą być modyfikowane, a nawet istnieje prawdopodobieństwo, że poprzez odpowiednie działania, pobudzane. Znając predyspozycje swojego organizmu do niektórych schorzeń, możemy odpowiednio się odżywiać się i prowadzić tryb życia minimalizujący albo nawet wykluczający występowanie niektórych chorób. Nieznajomość potrzeb i preferencji naszego organizmu, doprowadza do zaniedbań, które mogą skutkować nieodwracalnymi zmianami. Znajomość naszych „kodów” pozwala na wypracowanie złotego środka i poznanie potrzeb organizmu.

Kariera, sukces i … ciężka choroba
- Historie korzystających z programu genetyczne CV często brzmią podobnie. Dużo pracują, poświęcają się karierze, dbają o swoją atrakcyjność oraz prowadzą bogate życie towarzyskie. Niestety, w tym całym pędzie zapominają o swoim zdrowiu. Mówią, że sen jest dla słabych, a kiedy dopada ich zmęczenie to sięgają po kawę, napoje energetyzujące i inne wspomagacze, byle móc funkcjonować. Chwila na sen, szybki prysznic i znów rzucają się w wir obowiązków. Ale pewnego dnia organizm odmawia posłuszeństwa. Nie są w stanie wstać z łóżka, mówić, pojawia się panika. Niezbędna jest interwencja lekarska, a dzieje się tak u coraz młodszych osób. Okazuje się, że bagatelizowali sygnały, które dawał im organizm. Wystarczyło tak niewiele - zrobić badania, by dowiedzieć się, co w nich siedzi. Ale woleli zacisnąć zęby i dalej skupiać się na karierze. Badania, które proponujemy w programie genetyczne CV pozwalają nam ocenić do jakich chorób organizm ma predyspozycje, by przy pomocy profilaktyki można było
wyeliminować narastające zagrożenie - tłumaczy Marzena Mielczarek, autorka programu genetyczne CV.

Poznaj swój kod genetyczny
Kolejnym krokiem który należy podjąć jest seria badań określających naszą kondycję „tu i teraz”- w jakim stanie nasz organizm znajduje się obecnie i czego mu brakuje. Po uzyskaniu tych informacji pozostaje określenie w jakim otoczeniu spędzamy najwięcej swojego czasu, środowiska, jak szybko wyczerpujemy swoje zapasy energii i na co. Często, powodem ciągłego zmęczenia lub wadliwego funkcjonowania naszego organizmu jest miejsce zamieszkania, które nie wpływa na nas korzystnie, źle dobrana aktywność fizyczna oraz niewłaściwa dieta. Musimy zauważyć, że często nawet małe zmiany w stylu życia mogą doprowadzić do ogromnych w naszym organizmie. Produkty, z pozoru zdrowe, z oznaczeniami light czy fit niekoniecznie mają pozytywny wpływ na nasz organizm, ciało i ogólne samopoczucie. Bardzo często sami nie mamy świadomości w jaki sposób poprawić sprawność swojego organizmu, ponieważ nie znamy swojego kodu genetycznego. Nawet mając bardzo dobre chęci i zamiary, możemy zaszkodzić sobie niewiedzą na temat aktualnych potrzeb naszego organizmu. Wybierając aktywność fizyczną, warto też sprawdzić czy jest ona zgodna z naszym kodem DNA. To, że niektórzy lepiej czują się w biegach długodystansowych, a inni w sprincie, nie jest dziełem przypadku. To wszystko mamy zapisane w genach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Przypadek prosty, graniczny.

Jeżeli ( wężykiem - jeżeli) gen solo jest odpowiedzialny za coś i my go mamy albo nie.
Nie mamy - sprawa załatwiona
Mamy - w grę wchodzi epigenetyka

Ale... pytanie brzmi: czy jeżeli okaże się, że mamy ten gen, to nasz "styl życia" się zmieni w stosunku do zachowania, które i tak uważamy za "dobre" ?
Jeżeli nie, to po co nam ta droga wiedza?
A to przecież przypadek najprostszy. Czy częsty? Wątpię. Genów może być znacznie więcej odpowiedzialnych za cechę i odwrotnie, nasze zachowanie może w sposób znacznie bardziej zniuansowany wpływać na ekspresję genów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PS. Poprawka
Jak to się dzieje, że po którymś tam kolejnym kopiowaniu, na płytach zaczynają pojawiać się inne bądź nowe zapisy? Przy czym zaznaczyć trzeba, że nie wynikają one z błędu kopiowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To wszystko mamy zapisane w genach.

==================================

Tak? Ciekawe... No i jacy my, ludzie, mądrzy już jesteśmy...


To może niech szanowna Pani Autorka wyjaśni nam jak to się dzieje, że komórki "wiedzą", które w jaką linię komórek mają się różnicować? Przecież z jajeczka i plemnika powstaje kompletny zapis genetyczny, który powiela się w czasie mnożenia się komórek. Wszystkie przecież mają taki sam zapis informatyczny...

No właśnie! Do dzisiejszej młodzieży bardziej przemawiają konkretny informatyczne przykłady. Wyobraźmy sobie, że mamy oryginalny zapis na CD, które będziemy kopiować. Jak to się dzieje, że po którymś tam kolejnym podziale, na płytach zaczynają pojawiać się inne zapisy? Przy czym zaznaczyć trzeba, że nie wynikają one z błędu kopiowania. Wreszcie pojawiają się zapisy (komórki) bardzo zróżnicowane. Od np. komórki nabłonka do neuronu - żeby znów wrócić na grunt genetyki.

Radzę zapoznać się z epigenetyką. Wtedy uzmysłowimy sobie jak niewiele wiemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

P.S. "Absorpcja żelaza" to uproszczenie.
Chodzi o całą, kompleksową i złożoną "gospodarkę" żelazem w organizmie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co jest napisane w Twoim genetycznym CV?
------------------------

No właśnie. Co?
Aby móc twierdzić z pewnością albo chociaż dużym prawdopodobieństwem, w jaki sposób na ekspresję genów wpływa styl życia, potrzebna jest choć dostateczna wiedza.
A ta jest, póki co, wysoce niedostateczna.

Pojęcia bladego nie mamy, które geny za co odpowiadają kompleksowo (!), czyli w jakich konfiguracjach. Jedna cecha może być efektem ekspresji i/lub supresji jednego, dwóch. dziesięciu lub setek genów.

Natomiast tam, gdzie mamy pewność, ponieważ przełożenie jest proste, możemy rzecz trafnie również określić po objawach. Specyficznych, właśnie dlatego, że zależność jest prosta.

Nie chcę powiedzieć, że takie badania są bezużyteczne, ale trzeba mieć wiedzę, aby się nie dać nabrać na marketingowe sztuczki i zbadać to, o czym już dziś wiemy, że może być ważne. Na przykład genetycznie uwarunkowaną kwestię absorpcji żelaza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.