Facebook Google+ Twitter

Co łączy Adama Mickiewicza z mimami?

Zarówno Mickiewicz jak i mimowie stoją na Rynku Głównym w Krakowie i ściągają uwagę wszystkich przechodzących obok...

1 z 7 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Mim - elegant  |fot. Kuba Kwaśnik
Mim - elegant |fot. Kuba Kwaśnik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Panie Kubo, mim na trzeciej fotografii nie ma nic wspólnego z górnikiem. Polecam dokładniej przygladać się danej postaci, a najłatwiej po prostu zapytać i dowiedzieć się ciut więcej. Zwłaszcza, jeżeli publikuje się to później w internecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I o to chodzi. Nic na to nie poradzę, że czytam to, co jest napisane, a nie to co chciano napisać. Właśnie dlatego komentuję czasami błedy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie mam bynajmniej żadnych pretensji, to dobrze, że zauważyłeś błąd. Jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy wyłapują u mnie błędy, bo dzięki temu nie popełniam ich na przyszłość (przynajmniej się staram) :). Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytałem je uważnie. A co do mojej uwagi odnośnie tagów, to podyktowana była tylko tym, że zwracam uwagę na szczegóły. A biorąc pod uwagę, że ulica Grodzka była miejscem gdzie poprawiałem własne umiejętności w profesji (ale było to jednak dawno, gdy Biała Dama też dopiero zaczynała, choć nie pamiętam czy ona zaczęła w ’96, czy ‘97, bo moja przygoda z ulicą Grodzką zaczęła się w lipcu ’97 i wówczas Biała Dama już była obecna), którą zechciałeś pokazać na W24, więc nie dziw się, że skomentowałem niedociągnięcie. A za samo zainteresowani tą dziedzina sztuki dostałeś ode mnie plusa, więc chyba nie ma powodu do jakichś animozji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Andrzeju, po pierwsze - uważniej czytaj komentarze - nie dodałam Białej Damy, bo wczoraj Jej nie było. Zapewniam Cię, że nie pominąłbym jej na zdjęciach, a nie zamierzam umieszczać wizerunku z innych zdjęć - bo to byłoby łamanie prawa autorskiego. Po drugie - czy nie widzisz, że wszędzie, oprócz tych tagów - występuje poprawne pojęcie - mimowie? Po prostu nastąpiła pomyłka z braku mojej uwagi, poproszę Redakcję o zmienienie, bo masz rację, nie mam na celu w żadnym razie obrażania mimów. Jestem pełen podziwu dla Ich kunsztu i umiejętności. Tak jak obiecałem - zamieszczę zdjęcia pozostałych mimów - gdy tylko ich znajdę w mieście. Nie ma sensu umieszczać jednego zdjecia - poczekam, aż będę miał wystarczająco dużo materiału - wtedy umieszczę. Na przyszłość postaram sie nie popełniać takich gaf z przekręcaniem nazwy profesji, ale wykaż troszkę zrozumienia. Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdzie Biała Dama? Bez niej (niego) pokazanie mimów krakowskich to jednak spore niedociągnięcie, bo jest ona (on) już utrwalonym kulturowo element polskiej pantomimy, a nawet wyznacznikiem kierunku jej rozwoju. Przecież to jej (jego) spór z krakowskim Urzędem Miasta i Urzędem Podatkowym doprowadził do rozwoju tej gałęzi sztuki. I miło, że inni również komentują jej (jego) brak.
I jeszcze te nieszczęsne tagi. Przecież odnosisz się do kogoś – ludzi – mimów, a nie do czegoś. Kilka lat temu byłem członkiem Teatru Pantomimy KUL i gdy pojawiały się takie niedociągnięcia w publikacjach o tym Teatrze publikowane w prasie lubelskiej, to później, po interwencjach, pojawiały się przeprosiny i sprostowania. Dla osób zajmujących się teatrem pantomimy zwrot „mimy” – zamieszczony w tagach jest obraźliwy, więc miło byłoby gdyby zniknął, bo przecież bez wątpienia nie miałeś na celu obrażania osób ubarwiających krakowski rynek i ulice.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A, to dobra wiadomość! Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ida, w październiku, będąc w Krakowie, ją widziałam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy jeszcze mieszkalam w Krakowie, Biala Dama stawała tuż obok Kościoła Mariackiego, ale ponieważ nie tylko stała, ale zdarzalo się Jej czasem coś komentować i to niewybrednym językiem, skazano ją na banicję! Z tego co pamiętam, kilka lat temu wladze miasta uznały, że powinna zniknąć z tego miejsca. Naprawdę! Niestety nie wiem jak zakończyła się ta historia. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szukałem Białej Damy, szukałem też "nowej" tzw. "Dziewczyny w trumnie", szukałem innych mimów przy kościółku św. Wojciecha - niestety nie uświadczyłem nikogo z nich. Ale obiecuję w tym miejscu, że jak tylko uświadczę pozostałych mimów to z wielką przyjemnością ich umieszczę tutaj - a zapewniam - na część drugą materiał sie znajdzie - muszę tylko odpowiednio poszukać. Dziękuję Wszystkim za miłe komentarze oraz za plusy i obiecuję część drugą, jak tylko znajdę resztę mimów. Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.