Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14624 miejsce

Co łączy depresję, alkohol i słodycze?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-10 16:26

Dzieci, które zjadają duże ilości słodyczy, mogą cierpieć na depresję - uważają amerykańscy naukowcy. Ich zdaniem, nadmierne spożycie słodyczy przez najmłodszych może być także zapowiedzią przyszłych problemów z alkoholem.

Do tak zaskakujących wniosków doszli naukowcy z Filadelfii, którzy przebadali grupę trzystu dzieci w wieku od pięciu do dwunastu lat. Te, które uwielbiały słodycze, miały objawy depresji lub kogoś z problemem alkoholowym w najbliższej rodzinie.

Autorzy badań podkreślają, że słodycze i alkohol pobudzają te same ośrodki przyjemności w mózgu. Co więcej, niektórzy alkoholicy mają słabość do słodyczy, a jednocześnie osoby z depresją często nadużywają alkoholu. Zdaniem filadelfijskich naukowców, zależności te mogą stanowić jedną całość u dorosłych. Nie jest jednak pewne, czy sprawa jest tak oczywista w przypadku dzieci. Za nadmierne spożycie słodyczy mogą bowiem odpowiadać rodzice czy opiekunowie. Dlatego eksperci domagają się dalszych badań w tej dziedzinie.

Wyniki eksperymentów przeprowadzonych przez naukowców z Monell Chemical Senses Center w Filadelfii publikuje anglojęzyczny miesięcznik „Uzależnienie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.