Facebook Google+ Twitter

Co łączy krakowskiego gangstera z Sopotem?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-21 22:27

"Rzeczpospolita" ujawnia na swoich stronach internetowych nowy wątek w aferze sopockiej. Według gazety, przestępca z Krakowa po kupieniu atrakcyjnej nieruchomości od miasta Sopot zatrudnił syna szefa tamtejszej Platformy Obywatelskiej.

"Rzeczpospolita" pisze, że CBA i gdański wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej interesują się sprzedażą przez miasto budynku domu dziecka, zlikwidowanego w 2003 roku, zgodnie z uchwałą rady gminy. Za budynek, wyceniony na ponad 2,1 miliona złotych, krakowska firma KFT zapłaciła pół miliona mniej. Powstał tam luksusowy hotel - Villa Baltica.

Firmą KFT formalnie kieruje poszukiwany listem gończym Artur Ładocha. Według śledczych stał on na czele gangu lichwiarzy z Krakowa, powiązanego z tamtejszymi prawnikami i bandytami z Pruszkowa. Ładocha jest poszukiwany w związku ze sprawą tzw. Kantoru Wielopole - serią brutalnych wymuszeń pieniędzy i nieruchomości. - informuje "Rzeczpospolita".

Do sprzedaży budynku firmie KFT doszło, gdy prezydentem Sopotu był Jacek Karnowski, zaś tamtejszym klubem koalicji PO i Samorządności kierował Michał Woźniak. Jego syn Jakub, wcześniej asystent Aleksandra Halla, znalazł pracę u Artura Ładochy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.