Facebook Google+ Twitter

Co łączy Polaków i Niemców?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-07 08:24

Kultura jako przestrzeń dialogu Polska - Niemcy - pod takim hasłem w Uniwersytecie Warszawskim trwa konferencja zorganizowana przez Koło Naukowe Lungua Iuris.

W czasie spotkań, wykładów i sesji naukowych, uczestnicy omawiają wszystko to, co łączy Polaków i Niemców. Prezes Koła Naukowego Lingua Iuris na Uniwersytecie Warszawskim - Adam Niewiadomski zwraca uwagę, że z Niemcami mamy więcej wspólnego niż nam się wydaje. Według niego. łączy nas nie tylko kultura, ale także wbrew pozorom język i oczywiście prawo, coraz bardziej jednolite dla całej Unii Europejskiej.

Adam Niewiadomski uważa, że jeśli chodzi o nasz stosunek do narodu niemieckiego, to zbyt często spoglądamy w przeszłość. Obie strony powinny też popracować nad wspólnym PR-em, bowiem nie wszystkie publikacje służą dobrym stosunkom polsko-niemieckim.

Dwudniowa konferencja została zorganizowana przez Koło Naukowe Lingua Iuris UW wspólnie z Instytutem Języka Polskiego, Instytutem Kultury Polskiej oraz Wydziałem Prawa i Administracji UW. Honorowy patronat nad imprezą objęła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.