Facebook Google+ Twitter

Co łączy pseudouzdrowicieli i polisy od porwań przez UFO?

Ostatnio obok biznesu związanego z „uzdrawianiem”, do gry wkroczyły również firmy ubezpieczeniowe. Zaczęły przygotowywać specjalne polisy od... uprowadzeń przez UFO.

Nic dziwnego, skoro jak pokazują badania, jesteśmy skłonni uwierzyć w istnienie UFO i obcych. Według badań przeprowadzonych w 2002 roku na zlecenie prestiżowej National Science Foundation, 30 procent Amerykanów uważa istnienie UFO za fakt. Z kolei na stronach internetowych dziennika „Bild” znaleźć możemy informacje, iż w UFO wierzy również połowa Niemców pomiędzy 16. a 29. rokiem życia. Co więcej, wielu jest przekonanych o tym, iż byli uprowadzeni przez obcych.

Firmy, na fali zainteresowania zjawiskami ufologicznymi, próbują zbić interes oferując różnego rodzaju ezoteryczne i ufologiczne kursy, a także polisy ubezpieczeniowe przeciw porwaniom UFO. Na taki właśnie pomysł wpadła holenderska firma Hullberry Insurance Company. W jej ofercie możemy przeczytać, iż w razie porwania przez obcych polisa gwarantuje nam pieniądze na lot powrotny z marsa oraz kilka innych "usług".

16 tysięcy funtów dla każdego!

W lipcu br. azjatyckie stowarzyszenie racjonalistów w Wielkiej Brytanii postanowiło wypowiedzieć wojnę wszelkiej maści oszustom. Wystosowali oni 16 tysięcy funtów dla tego, kto przyjdzie i w sposób naukowy udowodni, że naprawdę posiada nadnaturalne zdolności, które umożliwiają im leczenie ludzi. Jak stwierdza przewodniczący stowarzyszenia Lavkesh Prashar powodem ufundowanie tej niebagatelnej sumy jest fakt, iż wielu zwykłych szarlatanów okłamuje ludzi i dorabia się na tym ogromnych pieniędzy. To ma być jeden z elementów walki z tym procederem. Z tego co wiem, jeszcze nikt nie zgarnął tych pieniędzy.

Tacy ludzie naprawdę istnieją!

Nie oznacza, to oczywiście, że prawdziwych uzdrawiaczy nie ma, problem jest w tym, jak ich odnaleźć. Decydując się na kontakt z osobą podającą się za "uzdrowiciela" postarajcie się wcześniej poznać opinie innych ludzi, którzy korzystali z jej pomocy. Pamiętajcie również niezaprzeczalnie w tej kwestii naszym najlepszym doradcą zawsze musi być zdrowy rozsądek. Nie dajmy się zwieść różnym „magicznym” super terapiom itd.

Mogę powiedzieć, iż analogiczna sytuację odnajdujemy również jeżeli chodzi np. o zjawisko UFO. Takie rzeczy, jak na przykład polisa od uprowadzenia przez obcych po prostu je totalnie ośmieszają. Sądzicie, że ten tworzący się obraz śmieszność i kpiny ma coś wspólnego z rzeczywistym stanem rzeczy ? Nic bardziej błędnego, fenomen UFO jest niezwykle poważnym zagadnieniem, wiem o tym jak mało kto ponieważ od lat nim się zajmuje jako badacz i publicysta. A takie „polisy” i inne tego komercyjne „akcje” sprawiają, iż pogląd wielu ludzi na zjawiska typu UFO ogranicza się jedynie do małych zielonych ludzików z marsa, którym od czasu do czasu zdarza się porywać ludzi. Rzeczywistość jednak wygląda nieco inaczej, ale o tym w innym opracowaniu.

Źródło: Indians Abroad, lipiec 2006.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.