Facebook Google+ Twitter

Co ma judaizm do wegetarianizmu? - wykład Rabina Boaza Pasha

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-08 19:11

Fundacja Czarna Owca Pana Kota serdecznie zaprasza na wyjątkowy wykład Naczelnego Rabina Krakowa - Boaz Pasha, który odbędzie się 11 stycznia, w środę, o godz. 19 w siedzibie JCC Kraków, przy ul. Miodowej 24.

Podobno Adam i Ewa byli wegetarianami, ich pożywienie stanowiły warzywa i owoce (Genesis 1:29). Bóg zezwolił spożywać mięso dopiero Noemu i jego potomkom - po potopie, czyli po upadku ludzkości. Według niektórych komentatorów było to ustępstwo względem ludzkiej słabości. Dopiero po nadejściu Mesjasza ludzie wrócą do idealnego stanu moralnej doskonałości i ponownie staną się wegetarianami.

Rabin Boaz Pash podczas wykładu opowie, jak do wegetarianizmu/weganizmu odnoszą się autorytety myśli judaistycznej; co myśleli kabaliści o diecie wegetariańskiej; jaki stosunek mają do niej współcześni rabini?

Dowiemy się czy judaizm, bardzo restrykcyjnie regulujący dietę, skłania do rezygnacji ze spożywania mięsa czy też jest weganizmowi przeciwny?
Rabin Boaz Pash – od 2006 roku Naczelny Rabin Krakowa. Absolwent Joseph Straus Rabbinical Seminary, emisariusz organizacji "Shavei Israel", członek Rabinatu Rzeczpospolitej Polskiej. W centrum jego zainteresowań znajduje się m.in. Kabała. Jest autorem książki poświęconej doktrynie kabalistycznej Rabina Aschalaga.

Ostatnio nakładem krakowskiego wydawnictwa Austeria ukazała się jego książka "Szepty krakowskich rabinów. Komentarze do Tory". Rabin miał w swoim życiu trzy psy, dwa króliki, oraz opiekował się dwoma kotkami, które wybrały jego dom by tam urodzić kocięta…

Serdecznie zapraszamy!

Artykuł opublikowany pierwotnie na stronie Fundacji www.czarnaowca.org.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.