Facebook Google+ Twitter

Co mają do powiedzenia specjaliści od wizerunku - PR dla RP

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-09-07 13:32

Zainaugurowana została akcja “PR dla RP. Okrągły stół branży PR na rzecz wizerunku Rzeczypospolitej Polskiej”. Na razie spostrzeżenia fachowców od PR zaskakują głównie oczywistością ich stwierdzeń.

Logo PR4RP | fot. pr4rp.pl Najwięksi polscy specjaliści z zakresu Public Relations i marketingu politycznego mają głowić się nad tym, jak poprawić wizerunek Polski za granicą i w kraju. Chcą szerokiej debaty na ten temat. Obiecują też, że za darmo doradzą w tej kwestii wszystkim instytucjom, które się o taką pomoc zwrócą.

Specjaliści rozszyfrowali skróty

Wczoraj specjaliści zaprosili do udziału w akcji „PR dla RP” wszystkich, którzy na kształtowaniu wizerunku się znają. - Litery RP oznaczają naszą ojczyznę i myślę, że wszyscy otaczają ją gorącymi uczuciami. Gdy ich kolejność przestawimy, wtedy wychodzi nam skrót określający naszą tożsamość zawodową - tłumaczy Krzysztof Górski, koordynator projektu, prezes Instytutu Marketingu Politycznego. - Jesteśmy świadomymi obywatelami i najlepsze, co możemy dać naszej ojczyźnie, to nasza praca i fachowa ekspertyza - dodaje.

Recepta fachowców: o savoir vivre na wakacjach

Wynikiem akcji nie ma być opracowanie jednej, słusznej strategii poprawy wizerunku Polski. - Na taki wizerunek składa się wiele wątków. Naszymi ambasadorami za granicą są głównie najważniejsze osoby w państwie. Jednak wizerunek kraju zależy też od nas samych. Musimy wiedzieć, jak się zachowywać, by na wakacjach nie wstydzić się, że jest się z Polski - powiedział Górski.

Odkrywcze zasady specjalistów od PR

Specjaliści od PR twierdzą, że każda instytucja, kreująca wizerunek naszego kraju za granicą, która zwróci się do nich o poradę, może liczyć na darmowe wsparcie. - Kreowaniem takiego wizerunku rządzą trzy reguły. Trzeba słuchać tych, do których chcemy skierować przekaz, żeby wiedzieć, co o nas myślą. Trzeba też mówić do nich ich własnym językiem, a nie stosować przekazu kulturowego, którego nie zrozumieją. Wizerunek kraju wymaga też stałej pielęgnacji, a nie jednorazowej akcji. Do tej pory nikt tych zasad nie przestrzegał - wyjaśniał Piotr Czarnowski, założyciel pierwszej w wolnej Polsce agencji PR.

Eksperci nie wykluczyli współpracy z pełnomocnikiem rządu ds. ochrony i promocji wizerunku Polski na świecie. - Nie sądzę, żebyśmy byli ciałem doradczym dla pełnomocnika - stwierdził Górski.

Wszyscy, którzy chcą się do akcji przyłączyć, mogą znaleźć wszelkie informacje na jej temat na stronie internetowej: www.pr4rp.pl .
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.