Facebook Google+ Twitter

Co mają oglądać dzieci?!

Bajki, które dzieci uwielbiają, stają się coraz głupsze. Zapraszam do lektury mojego, bardzo krótkiego, rozważania na ten temat.

Jak niejedno dziecko, w dzieciństwie (a więc jeszcze nie tak dawno) uwielbiałem oglądać bajki. Podobnie jak ja kiedyś, tak teraz bajki lubi oglądać mój mały brat. Inne dzieci też. I zastanawiam się, co mają dzisiaj oglądać. Współczesne bajki, moim zdaniem, nie dorównują tym sprzed lat.
Zgoda, małe dzieci mają swój kanał (Mini mini), na którym są odpowiednie bajki, a przynajmniej większość jest dobra. Ale co jeszcze? Inne kanały adresowane do dzieci nie nadają się do oglądania (mam na myśli Cartoon Network oraz Disney Channel). A skoro już wspomniałem o Disneyu, to powinienem zastanowić się nad filmami animowanymi.

Dawno, dawno temu...

 / Fot. screen z youtubeDawno, dawno temu... powstały świetne filmy. Wytwórnia Walta Disneya stworzyła takie dzieła jak: "Król Lew", "Herkules", "Tarzan", "Alladyn" oraz postacie Myszki Miki, psa Pluto czy Kaczora Donalda. Wszystkie filmy rysunkowe, które powstały w XX wieku są pozycjami ponadczasowymi. Dowód? Zatem proszę... Drogi Czytelniku, wejdź na serwis YouTube i w wyszukiwarkę wpisz: "Król Lew". Obejrzyj film. I komentarze. Świetna muzyka, zabawne dialogi i wspomnienia z dzieciństwa - w samych superlatywach wypowiadają się użytkownicy serwisu. A film powstał 15 lat temu! To pokazuje, że to co stare nie musi być złe.

Współcześnie

Najnowsze filmy rysunkowe Disneya nie dorastają do pięt starszym produkcjom. Ale bajki to nie tylko Disney. Inne wytwórnie tworzą swoje filmy, z większym bądź mniejszym sukcesem. Niewątpliwym sukcesem są obie części "Madagaskaru" oraz 1. i 2. część "Shreka". Dlaczego nie trzecia? Bo miało być śmiesznie, ale nie było dla maluchów. "Widzę autostrady i stadiony" - czy 6-latki są zainteresowane Euro 2012? Wątpię...

Święta, święta i po świętach... nareszcie!

Dlaczego nareszcie? Bo świąteczne ramówki stacji telewizyjnych działały mi na nerwy! Po raz kolejny "Grinch", "Kevin..." i do tego "Polarny Ekspress". Ale do sedna sprawy... "Grinch" oraz "Polarny Ekspress" to produkcje niby świąteczne. Zatem ja pytam: co one mają wspólnego z Bożym Narodzeniem?! Szczególnie drugi film jest fatalny. Opiera się na wierze, wierze w świętego Mikołaja! Jak to skomentować. Ja zrobiłbym to tak:!@#$%^&*&%$@#! Pierwsze "dzieło" ze świętami wspólny ma tylko czas akcji i dekoracje. Dlatego "Kevin..." na ich tle nie wygląda aż tak źle. Co prawda z religijnością (a ja jestem religijny) nie ma (podobnie jak "Grinch") wiele wspólnego, ale bądźmy szczerzy - nie miał mieć, tylko śmieszyć. I śmieszy. Kolejny już rok...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.