Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28948 miejsce

Co maturzysta wiedzieć powinien?

4 maja - matura z języka polskiego, 5 maja - z matematyki, 6 maja - z języka angielskiego. To informacje, które każdemu tegorocznemu maturzyście z pewnością są znane. My dorzucimy jeszcze kilka innych, niemniej istotnych.

 / Fot. Lech Muszyński PAPWielki maturalny maraton rusza już 4 maja egzaminami z języka polskiego. Tego dnia maturzyści od godziny 9 zmagać się będą z pracą z polskiego na poziomie podstawowym, a od 14 na poziomie rozszerzonym. Czas trwania egzaminu podstawowego wynosi 170 minut, a rozszerzonego 180.

Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym rozpocznie się 5 maja o godzinie 9, a na poziomie rozszerzonym o godzinie 14. Czas trwania egzaminu: 170 minut egzamin podstawowy i 180 minut - rozszerzony.

6 maja zdający maturę podstawową z języka angielskiego rozpoczną pisanie egzaminu o godzinie 9, a na poziomie rozszerzonym o godzinie 14. Egzamin na poziomie podstawowym trwa 120 minut, a rozszerzonym: część 1. - 120 minut, część 2. - 70 minut.

Wróć do materiału: Matura 2011. To warto wiedzieć przed egzaminem dojrzałościW kolejnych dniach maturzyści zdawać będą egzaminy z wybranych przez siebie przedmiotów oraz z obowiązkowego języka obcego, innego niż język angielski.

Z czego można korzystać podczas egzaminu?

Już od kilku lat do sali egzaminacyjnej nie wolno wnosić żadnych maskotek, kanapek, no i naturalnie telefonów komórkowych. Warto jednak pamiętać, że są materiały i przybory pomocnicze, z których mogą korzystać zdający w części pisemnej egzaminu maturalnego.

Każdy zdający powinien mieć na egzaminie: długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem), linijkę na egzaminie z matematyki i geografii, cyrkiel na egzaminie z matematyki i...
odtwarzacz płyt CD z kompletem zapasowych baterii i słuchawkami na egzaminie z historii muzyki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Tadeusz Siewior
  • Tadeusz Siewior
  • 10.05.2011 19:04

Gdybym miał wpływ na maturę wprowadziłbym czwarty przedmiot obowiązkowy "Wiedzę o życiu". ale w miejsce przedmiotów dodatkowo wybieranych.
Z czego powinna być matura z WOŻ (wiedzy o życiu)?
1. Z wiedzy i umiejętności żywienia.
2. Z wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
3. Z wiedzy i umiejętności pedagogicznych (wychowanie małego dziecka).
4.Inne-dopiszą zainteresowani.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bla Bla
  • Bla Bla
  • 03.11.2010 13:35

Przykre.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.06.2010 14:38

przydatne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujące.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.