Facebook Google+ Twitter

Co mi wyjaśnił kongres Platformy Obywatelskiej?.

Szpanerska oprawa pustki programowej i ideologicznej.

Pytanie normalne, ale co tu odpowiedzieć? Rzecz była miałka i oprócz pokazania rozmachu nie wyjaśniła mi w jakim kierunku zmierza Platforma.

Przesłanie ideologiczne. Nie wiem jakie priorytety światopoglądowe ma ta formacja. Te wykrzykiwane przez Donalda Tuska hasła wprawiły mnie w osłupienie i szczerze powiem, że nie mam pojęcia, co autor miał na myśli. Nie będziemy się kłaniać bankierom miało wywołać wrażenie, że PO to twarda partia mówiąca stanowcze nie spekulantom bankowym. Premier pewnie przeczytał skróty prasowe, że Francja, Hiszpania, Grecja maszeruje pod takimi hasłami. To ukłon w stronę ulicy i możliwych scenariuszy buntu przeciw rządowi. Tusk powie to my pierwsi daliśmy odpór brzuchatym bankierom. Powiedzieć można wszystko.

Nie będziemy kłaniać się związkowcom. To żałosna próba powiedzenia, że pamiętamy o naszym elektoracie, czyli przedsiębiorcach. A to, że ten elektorat już nie widzi swej szansy w Platformie, to fakt nie do zbicia.

Nie będziemy klękać przed księdzem. Coś mi się wydaje, że Tusk próbuje mało wprawnie mrugać okiem do antyklerykałów. Nawet nie chce mi się tego komentować.

Wynika z tego, że Platforma jest dla wszystkich i do wszystkiego, a jak coś jest do wszystkiego to jest do..., sami wstawcie odpowiednie słowo.

Przesłanie programowe. No wybaczcie, ale nie ma do czego się odnieść. Może poseł Szejnfeld zaklinać rzeczywistość i mówić, że było przesłanie, bo mówiliśmy o modernizacji Polski. Kurcze, a co miał Tusk mówić o zaplanowanym cofaniu rozwojowym kraju na z góry zaplanowane pozycje? Ściema, a może brak wizji programowej.

Trzeba jeszcze dodać kilka słów o gościach kongresu.

Bartosz Arłukowicz ogromnie stracił w moich oczach. Nie należałem do ludzi, którzy wykrzykiwali, że zdradził, sprzedał się, wybrał stołek. Wina leżała trochę po stronie SLD. W partii gdzie obowiązuje zasada, że nie będziesz wybijał się wyżej niż ustalona średnia partyjna, ktoś taki jak Arłukowicz mógł czuć się źle. Jednak jego przemówienie i wiwatowanie na cześć PO było już przesadnym pokłonem w stronę wodza i jego firmy.

Joanna Kluzik-Rostkowska. Uff... Tu ciężko mi pisać. To właśnie pani Joanna zakładając PJN przekonała mnie do pierwszego w moim życiu podpisania deklaracji członkowskiej. Jest mi po ludzku przykro, gdy mówiła, że dobrze jej w nowym towarzystwie. Widać było, że trudno jej było mówić i czuła się zakłopotana, ale coś musiała powiedzieć. Było minęło pani Joannie życzę dobrze. Mam jakiś tam żal, ale nigdy nie napiszę do niej słów obraźliwych. Te wszystkie obrzydliwe komentarze piszą pewnie członkowie PO, wszak oni też czują się oszukani przez władze partii. Pani Joannie współczuję. Czytałem dziś śląskie gazety i ja nie zniósłbym takich komentarzy. Moja partia, czyli PJN w sondażu po wystąpieniu Kluzik-Rostkowskiej na konwencji zyskała 1,6 proc. i ma już 4 proc.
Potencjał jest i styl wolny od wojennej retoryki w polskiej polityce zaczyna być doceniany. Cieszy mnie to, bo już myślałem, że na stałe zostaniemy w tych okopach nienawiści.

W sumie igrzyska były, a o sposobach zdobywania chleba od Platformy niczego się nie dowiecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

autor
  • autor
  • 13.06.2011 22:29

Media antyrządowe ?!!!. Jak widzę wszystko da się przykryć wrednymi mediami. Tylko, że platformie nie wypada o tym mówić, bo takiej przychylności mediów nie ma żadna partia na świecie, ale nie można ukręcić dobrego komunikatu z widowiska, które było niesmaczne. Widziałaś dzisiaj Arłukowicza?, z mocnego polityka została taka papka mówiąca banały szkoda mi tego faceta, który miał ogień w oczach teraz to wypalone oczodoły. Z wielkich autorytetów PO został tylko Donald mam książeczkę z 2005r gdzie pokazano liderów i.... pustka została. Jak zauważyłaś piszę, że działam w PJN, więc nie chodzę pod baldachimem, a proponuję konkretny program konserwatywny w swerze poglądowej i liberalny w sferze gospodarczej. Jaki kierunek ma PO ? tego nie wie nikt. Mnie te transfery, ani ziębią, ani parzą, ale co mają powiedzieć działacze PO z Rybnika jak im wrzucą jedynkę na listę i to taką, która o mało nie zgarnęła im prezydentury. Trzeba trochę wyrazistości i uczciwości w polityce. Już samo straszenie Kaczyńskim i baldachimem nie wystarczy wiem, że to czujesz. Święto nie ja przerobiłem w cyrk transferowy bez choćby krztyny przekazu ideowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
  • elaszychlińska
  • 13.06.2011 20:53

10 LAT Platformy - to był powód spotkania a nie konwencja wyborcza , gdzie szukasz programu .Było pięknie wesoło i nic o pisie. Powtarzasz za mediami antyrządowymi i smucisz. Natomiast spotkanie młodych PiS-u było totalną klapą [ o czym piszą media przyjazne Kaczyńskiemu]. Nieznajomość angielskiego i puszczenie takiej "wejściówki " prezesowi wprowadziło w konsternację słuchaczy znających język. Konwencja programowa odbędzie się po ogłoszeniu terminu wyborów. Tak ubolewasz nad transferami , dlaczego do PiS-u nie garną się wybitne osobowości ? Jeśli ludzie chcą coś robić dla Polski niech się realizują gdzie chcą.Chodzenie pod baldzcnimem od 14 miesięcy nie nakarmi ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
  • werol
  • 13.06.2011 16:45

Prawda(chociaż to słowo nie kojarzy się ostatnio zbyt dobrze)jest taka,ze zmierzamy prosto do monopolu władzy.Trudno obwiniać pana Tuska,że korzysta z bezradności partii opozycyjnych.SLD zostało rozmontowane po aferze Rywina,PiS z Kaczyńskim na czele, przegrywa wszystko po kolei,a PSL prześlizguje się od wyborów do wyborów nastawiając się jedynie na bycie koalicjantem.PO jest silna na tyle,na ile są słabe pozostałe partie.Z sondaży wynika,że nasz parlament to sami słabeusze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.