Facebook Google+ Twitter

Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?

Renata Beger żyje dostatnio z tego, czego nie wyprodukuje na własnych polach, a za co chętnie płacą biurokraci z Brukseli i Warszawy.

Co kilka dni pojawia się na naszej (czuję się do pewnego stopnia współautorem kolejnych wydań wiadomości24.pl) tekst o zbliżających się wyborach samorządowych. A w zasadzie o wszystkich wyborach jakich dokonuje społeczeństwo namaszczając swoich przedstawicieli. Widziałem we wtorkowym programie panów: Morozowskiego i Sekielskiego, panią posłankę Renatę Beger. Zadowoloną, elokwentną i zalotną zarazem. Znakomity humor pani posłanki, radośnie gaworzącej z posłanką Senyszyn przypomniał mi się w trakcie króciutkiej przerwy między kolejnymi robrami. Dodam swój głos do samorządowych wyborów. A że czasu mam niewiele, to i tekst będzie króciutki.


Partia kolekcjonerów wyroków sądowych dołączyła do niezwykle już pokaźnej kolekcji kolejny wyrok. Znana facecjonistka, posłanka Renata Beger dopisała swój wyrok do „Samoobronnego” rejestru. Skazana została (nieprawomocnym jeszcze wyrokiem) za fałszerstwo na 2 lata w zawieszeniu na 5. Pani Renata zapisała się „złotymi zgłoskami” w historii mowy polskiej. Jej słynne: kurwiki w oczach i stwierdzenie, że lubi sex jak koń owies, wprowadziły purystów w największe zdumienie. Przysporzyły jej jednak wielu zwolenników, ba! admiratorów.


Polityczna publiczność w Polsce dowiedziała się o istnieniu Renaty Beger, śledząc prace „rywinowej” komisji śledczej. Posłanka popisała się tam głębią intelektu zadając prezesowi Agory następujące pytanie: jakim pan jest człowiekiem? Oryginalne to pytanie (jakże dociekliwe z punktu widzenia komisji śledczej) pozwoli doktoryzować Begerową z psychologii (kiedy już Andrzej Lepper zostanie królem V RP). I to w zasadzie wszystko co można powiedzieć o pani Beger i wszystko też co pani Beger miała na forum sejmowym do powiedzenia. Jednego nie można pani posłance odebrać, a mianowicie zdolności ekonomicznych. Pani Renata w ciągu kilku lat „posłowania” zdołała wielokrotnie powiększyć swój majątek. Żyje teraz dostatnio z tego, czego nie wyprodukuje na własnych polach, a za co chętnie płacą biurokraci z Brukseli i Warszawy.


Prokuratura zarzuciła Renacie Beger sfałszowanie ponad tysiąca podpisów na własnej liście wyborczej. Do fałszowania z Begerową przyznał się jej współpracownik Biegły sądowy (grafolog) potwierdził domysły prokuratora – Begerowa osobiście wpisywała nazwiska na listę. Sąd wydał wyrok, a pani Renata, wzorem zatwardziałych recydywistów idzie w zaparte. Zaś Andrzej Lepper z rozbrajającą szczerością mówi: wszyscy fałszują! Jak to wszyscy? To w jakim kraju my żyjemy? Kilkunastoletniego chłopca wsadza się do więzienia i trzyma tam przez kilka tygodni za to, że posługiwał się sfałszowaną legitymacją, a wicepremier mojego rządu w fałszerstwie tysiąca podpisów nie widzi problemu. Dzieciak siedział w więzieniu i trzeba było wstawiennictwa najwyższych władz RP, żeby go stamtąd wydobyć, a posłanka Beger podejmuje z kasy sejmowej (czyli naszej) ponad pół miliona złotych (diety poselskie w czasie kadencji, kiedy to posłowała w oparciu o sfalszowane listy). I co? Ano nic. Świat zwariował, a ja wraz z nim.


Zaczynam już wracać do psychicznego zdrowia. A oznaką owego powrotu jest następująca konstatacja: osobiście „strzelę się” w pysk jeżeli jeszcze kiedykolwiek wrzucę do urny wyborczej swój głos.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Panie Andrzeju, z perspektywy ostatnich wydarzeń ten tekst nabiera zupełnie nowego wymiaru! Mierzi mnie to powszechne niemal-zachwycenie Begerową, jakby to był ostatni bastion demokracji w Polsce. Napawa mnie odrazą jej cyniczne "wahanie się, czy ujawnić te taśmy". Lepper, a nie PiS ostatnimi dniami kontratakuje, ten polityczny wieprz, co najlepsze trufle znajdzie zagrzebane pod drzewem z gatunku parlamnentaris vulgaris. Ludzie - chyba są ślepi! Dyktator pnie się po szczeblach do władzy. Teraz znalazł poklask! Ale wyrolował Kaczorów! A Kaczory, mimo wszystko, moim zdaniem, wciąż mieszczą się w granicach respektowania pewnych absolutnie elementarnych zasad wolnego państwa. Czy Lepper gotów się w nich zmieścić? Wątpię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli nie głosując popieramy silniejsza partie? To chyba dobrze? Gorzej byłoby, gdyby nieoddanie głosu wzmacniało słabsza partię... Piszemy łącznie *nieprawda, niewola, niechęć*.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie prawda, że nasz głos nie ma znaczenia. Nie głosując, oddajemy głos na silniejszą partię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest DOKŁADNIE TAK, jak pisze w komentarzu p. Andrzej (korczak113). Dokładnie tak. I to nie chodzi o tą, czy tamtą ordynację. Tak było zawsze, tylko ludzie udawali, że było/jest inaczej (oszukowali siebie, czy może bali się myśleć, że jest inaczej?). Ale ufam, że takich naiwnych jest już zdecydowanie już mniej, a liczba ich maleje z dnia na dzień. Oby...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zbyszku! Poprawiam, skoro Pan prosi, haha. To czy da Pan szansę Bogu, czy jej nie da, nie ma żadnego praktycznego znaczenia. Ordynacje wyborcze skonstruowano tak, żeby służył Pan za "mięso wyborcze". Pański głos nie ma znaczenia. Nie ma też mój - vide nowa ordynacja. Ponadto nasz głos nie ma sensu bo nie istnieje żaden system rozliczania z obietnic wyborczych. Żadna z partii, które doszły w wyniku wyborów nawet nie próbowała realizować swoich haseł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.09.2006 11:35

Panie Andrzeju,
Proszę mnie poprawić, jeżeli jestem naiwny, ale pomimo rozdawania kart pod stołem wielokrotnie uczestniczyłem w ogłaszanych pięć przed dwunastą konkursach na obsadzenie dawno zarezerwowanych stanowisk. Biorę udział w tej grze aby z czystym sumieniem powiedzieć, że wiem na pewno, kto nie działa zgodnie z prawem. Za każdym razem powtarzam, że ostatni raz daję szansę Panu Bogu i wykupuję los na loterii. Inaczej zgadzamy się na udział takich ludzi w życiu publicznym. To nie może bezkarnie trwać bez żadnych konsekwencji dla tych bezwzględnych ludzi. My nie doceniamy drzemiącej w nich siły i niespożytych rezerw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sfałszowała? Powinna iść siedzieć (albo wyrok w zawieszeniu na kupe lat), oddac wszystkie diety poselskie, które dostała, powinna zostać dyscyplinranie usunięta z partii oraz mieć dożywotni zakaz sprawowania władzy. Niestety, ani jedna z tych rzeczy się nie sprawdziła, bo wyrok nieprawomocny. ale co mnie bardziej obraża: szczerość Leppera. Ludzie rodzą się oszutami, oszuści zawsze byli i będą. Ale nie można tego tolerować! Mówienie "Ok, sfałszowała i co z tego?" to skandal na skalę międzynarodową. Obraża mnie to, jako wyborce (znaczy w samorządowych będę pierwszy raz głoswać, ale to ja jestem odpowiedzialna, że moi obydwoje rodzice do urny poszli). Lepper kpi z głosów popierającyh go, oraz tych, które go nie poparły. Co z tego, że głosowaliście na PiS/PO/SLD, skoro ja i tak będę rządziła, a jeżeli nie, to mogę zawsze "postarać" sie o większa ilość głosów. Aż mnie złość bierze!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ajnk
  • ajnk
  • 09.09.2006 21:07

Kiedy w nawiazaniu do informacji ,że premier Luxemburga pojechał rowerem na oficjalne spotkanie zapytano Lepera dlaczego lata do domu samolotem za pieniadze podatników ten odpowiedział... a co, rowerem mam jeździć.. wiec co sie dziwić ,że wszyscy fałszują nawet taka wielka szansonistka co to wybzdyczała Hymn Narodowy , że o Dodzie nie wspomnę a że pani poseł talentu za grosz nie ma a do mikrofonu sie pcha widac dobrego ma impresario...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, p. Andrzej ma rację - mnie też szlag trafia, jak pomyślę, że jakaś osoba zajmuje wysokie stanowisko w Polsce zapewne tylko dlatego, że sfałszowała wybory. To fundamentalny błąd w naszej demokracji. Czy można sobie wyobrazić większą zbrodnię wobec idei demokracji, wobec ludzi, którzy polegli za nowa Polskę? Prawdopodobnie tego typu szwindle znane są nie tylko w głupawych państwach, ale i tych uważanych jako mądrzejsze. Jeśli oglądamy filmy amer. (ktoś powie - fikcja, ale fikcja nie bierze się z powietrza), na których sędzia lub gubernator naciska na wydanie wyroku śmierci, aby wygrać wybory, to jak określimy takiego śmiecia? Nic, tylko wsiadać w aeroplan i...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zbyt często pokazywano w naszej TV film "Kariera Nikodema Dyzmy". Zbyt często...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.