Facebook Google+ Twitter

Co miesiąc premiery w Teatrze TV! Do wakacji zobaczymy siedem premier

Do wakacji miłośnicy Teatru Telewizji zobaczą aż 7 premier! Na afiszach nazwiska uznanych reżyserów i popularnych aktorów.

Jako pierwsze obejrzymy już 30 stycznia „Ostateczne rozwiązanie” Loringa Mandela w reżyserii Franka Piersona. Spektakl emitowany jest w cyklu "Scena świata". Niemal w 70. rocznicę spotkania hitlerowskich przywódców poznamy przebieg zebrania, na którym zadecydowali o "ostatecznym rozwiązaniu" kwestii żydowskiej. A wszystko na podstawie oryginalnego zapisu przebiegu spotkania.

Pozostałe premiery zaplanowane są na każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

"Komedia romantyczna" wśród premier Teatru Telewizji / Fot. Jan Bogacz, materiały TVPNa początku lutego "na deskach" telewizyjnej sceny zadebiutuje „Komedia romantyczna” Wojciecha Tomczyka w reżyserii Michała Gazdy. Czeka nas lekka satyra na "rynkowe mechanizmy" rządzące kulturą i współczesne pojmowanie miłości.

"Lekkomyślna siostra" wśród premier Teatru Telewizji / Fot. Jan Bogacz, materiały TVPMarzec rozpoczniemy z "Lekkomyślną siostrą" Włodzimierza Perzyńskiego, którą wyreżyseruje Agnieszka Glińska. Sztuka wystawiana w Teatrze Narodowym wyśmiewa mieszczańską hipokryzję, ale też zawiera coś z "genderowych" rozważań o rolach mężczyzn i kobiet.

"Najweselszy człowiek" wśród premier Teatru Telewizji / Fot. Jan Bogacz, materiały TVPZ "Najweselszym człowiekiem" (jeszcze nie wiadomo czy w skali kraju, kontynentu, czy świata - ale wiadomo, że będzie to historia Kornela Makuszyńskiego) spotkamy się w przedstawieniu autorstwa Łukasza Wylężałka już w kwietniu.

Tuż po powrocie z wyjątkowo w tym roku długiego, majowego weekendu będziemy mogli obejrzeć "Next ex" Juliusza Machulskiego. A to z kolei opowieść o tym, jak trudno "księżniczce tatusia" znaleźć wybranka zaspokajającego ambicje rodzica.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 22.01.2012 02:33

Ciekawe propozycje. Dzięki za fajne zestawienie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.