Facebook Google+ Twitter

Co miesiąc w Wielkiej Brytanii traci pracę 100 tys. osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-02 09:33

Bezrobocie w Wielkiej Brytanii będzie rosło w tempie powyżej 100 tysięcy osób miesięcznie - przewiduje znana firma konsultingowa BDO. Związki zawodowe i właściciele małych firm apelują do rządu o częściowe subsydiowanie wynagrodzeń i kosztów szkoleń zawodowych.

Czarna prognoza BDO powstała na podstawie badań ankietowych w 11 tysiącach przedsiębiorstw. Niemal wszystkie w ograniczeniu miejsc pracy widzą jedyną możliwość adaptacji do kryzysowych warunków. Podobnie pesymistyczne są wyniki sondażu przeprowadzonego przez firmę konsultingową KPMG. Ponad 80 procent brytyjskich firm ocenia obecną sytuację ekonomiczną jako złą lub bardzo złą.

Brytyjska centrala związkowa TUC oraz Federacją Małych Przedsiębiorstw zaapelowały do rządu o stworzenie funduszu wspierania zatrudnienia w wysokości półtora miliarda funtów rocznie. Dopłaty do wynagrodzeń i subsydiowanie szkoleń zawodowych pozwoli, zdaniem związkowców i drobnych przedsiębiorców, utrzymać około 600 tysięcy miejsc pracy i zahamuje tempo wzrostu bezrobocia, które w Wielkiej Brytanii jest dwa razy szybsze niż w innych krajach europejskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.