Facebook Google+ Twitter

Co młodzi Polacy wiedzą o bankach i inwestowaniu?

W Poznaniu zakończyła się III edycja Konkursu Wiedzy o Bankach. Tegoroczny finał przebiegał po hasłem „Inwestowanie – giełda, bank, a może fundusz?”

FInał III edycji Konkursu Wiedzy o Bankach / Fot. Piotr MayUczniowie szkół ponadgimnazjalnych już trzeci raz mogli wykazać się wiedzą na temat banków, bankowości i finansów. Konkurs Wiedzy o Bankach to projekt ogólnopolski. Głównymi organizatorami konkursu są: Zespół Szkół Mechanicznych w Poznaniu oraz Narodowy Bank Polski. Wśród współorganizatorów znajdują się: Fundacja BRE Banku, Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronenberga przy Citi Handlowym, Fundacja Edukacji Rynku Kapitałowego, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, OVB Alfinanz, Stowarzyszenie Edukacji Ekonomicznej i Obywatelskiej, Przedsiębiorstwo Kompleksowej Obsługi Budownictwa Wegner. Patronatem honorowym konkurs objął między innymi prezydent miasta Poznania i wojewoda wielkopolski. W gronie wielu patronów medialnych znalazły się również Wiadomości24.pl.

Organizatorzy i przedstawiciele patronów / Fot. Piotr MayUczestnicy konkursów każdego roku zmagali się z innym tematem przewodnim. Poprzednio takimi tematami były: „System bankowy w Polsce” i „Kredyt bankowy”. W tym roku: „Inwestowanie – giełda, bank, a może fundusz?” 5 stycznia 2009 roku, w 732 szkołach, 18.189 uczniów musiało odpowiedzieć na pytania, które do łatwych nie należą. Wśród nich znajdowały się takie: „Co rozumiemy pod pojęciem rynku wtórnego?”, „Co może zrobić bank centralny, chcąc zwiększyć podaż pieniądza?”, „Co oznacza skrót RRSO?” lub „Kto może zarządzać funduszami inwestycyjnymi?”

Dwóch (z trzech) laureatów 3. miejsca. Niestety, laureaci pierwszego i drugiego miejsca musieli wczśsniej wrócić do domu i byli nieobecni na uroczystości wręczenia nagród / Fot. Piotr May103 szczęśliwców, którzy uzyskali najwyższe noty na eliminacjach, spotkało się w piątek 6 marca 2009 w auli Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, aby wykazać się wiedzą i jednocześnie powalczyć o bardzo atrakcyjne nagrody (m.in. 14 dniowy kurs języka angielskiego na Cyprze, laptopy). Organizatorzy zadbali również o edukacyjną rolę poznańskiego spotkania i całe piątkowe przedpołudnie finaliści uczestniczyli w warsztatach i wykładach prowadzonych przez wysokiej klasy specjalistów, o tematyce – jakże by inaczej – bankowej.

W oczekiwaniu na werdykt / Fot. Piotr MayW sobotni poranek wszyscy spotkali się, aby wysłuchać wyników finału, pech chciał, że z pięciu finalistów, trzech już wcześniej musiało powrócić do swoich miast i nie mogliśmy poznać ich osobiście. Cała gala mimo nieobecności finalistów była bardzo uroczysta i spotkała się z dużym zainteresowaniem. Oprócz przedstawicieli mediów imprezę swoją obecnością zaszczycili reprezentanci władz miasta Poznania, pracownicy kuratorium i wiele osób reprezentujących patronów konkursu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 14.03.2009 02:13

No cóż podając za klasykiem:

... nie ma takiej rzeczy której skąd innąd bardzo łagodny i liberalny rząd nie zrobi jeśli zabraknie mu pieniędzy.....

tylko patrzeć jak i u nas ruszą drukarnie na nocną zmianę ...jak to dobrze zamiast płacić zus od wielu lat kupuję Au :) i jak na razie jestem cały czas do przodu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

„Co może zrobić bank centralny, chcąc zwiększyć podaż pieniądza?”

Co może zrobić bank centralny kraju nieobliczalnego - wydaje się, że wszystko.
Ale co może zrobić bank kraju uznawanego za wzór ?

Ironia losu. Okazuje się, że w dniu finału, tj 6 marca bank Anglii ogłosił decyzję o pierwszym w historii dodruku "pustego" pieniądza. Ciekawe czy taka opcja mieściła się wśród poprawnych odpowiedzi ..? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.