Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19752 miejsce

Co mnie wkurza: ŚDM!

Zaczęły się Światowe Dni Młodzieży w Polsce. Nasz kraj odwiedził papież Franciszek. Niestety nie wszystko co się dzieje powinno mieć miejsce.

 / Fot. SilarAktualnie w Polsce odbywa się "wielkie święto Kościoła": Światowe Dni Młodzieży. Przyjechali pielgrzymi z ponad 150 krajów. Według mediów jest 1.5 mln pielgrzymów. Od wczoraj pojawia się coraz więcej rzeczy której mnie denerwują w tym wydarzeniu.
Oglądając Msze Świętą pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka mam mieszane uczucia. Franciszek jest chyba najbardziej kontrowersyjnym papieżem współczesnej historii. Nie chce się teraz rozpisywać na temat jego dość zawiłego i nieklarownego nauczania, które wprowadza zamęt we współczesnym Kościele Rzymskim ale zając się sprawą ŚDMu. W czasie oglądania transmisji mszy świętej w oko wpadło mi wiele sytuacji, które nie powinny mieć miejsca. Jedną na najbardziej wpadającą w oko jest to, że następca świętego Piotra nie klęka przed Najświętszym Sakramentem. Niektórzy tłumaczą ten fakt chorobą kolan czy kręgosłupa ale przypominam, iż kiedy był błogosławiony przez protestanckiego pastora nagle wszystkie te dolegliwości ustąpiły i swobodnie przed nim klękał. Skoro mowa już o klękaniu to przeraża mnie fakt, że tak mało osób klęka przyjmując Komunię Świętą. Musimy pamiętać, że w tym kawałku chleba jest prawdziwy Jezus Chrystus, dlatego też z szacunku każdy Katolik powinien klęknąć przed naszym Panem. Udzielanie Komunii z prawdopodobnie ceramicznych misek nie komentuje bo każdy wie jak to powinno wyglądać choć cieszę się, że nie powtarzano błędu z ŚDM w Madrycie udzielania Komunii z plastikowych kubków. Światowe Dni Młodzieży są doskonałą sytuacją by zaapelować by Msze odprawiane były na całym świecie po łacinie. Na takich spotkaniach gdzie pojawiają się ludzie z całego świata nie byłoby problemu modlić się językiem Kościoła Powszechnego. Łacina od wieków była językiem używanym przez Kościół a Sobór Watykański II nie zlikwidował tego tylko pozwolił by języki narodowe mogły być używane.
Jeszcze kilka dni przed nami i nigdy nie wiadomo co może się jeszcze wydarzyć, wiec musimy mieć nadzieję, że mimo tego wszystkiego co się dzieje jakieś owoce Światowych Dni Młodzieży wyrosną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.