Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5083 miejsce

"Co mówią mężczyźni, co słyszą kobiety" - z humorem o związkach

Kobieta zmienną jest - to prawda oczywista. Ale dla mężczyzny zawsze niepojętym zostanie, jak z jego słów "zmokłaś?", kobieta może wyczytać "nie podobam ci się, na pewno wyglądam fatalnie".

 / Fot. Promo Autorka, dr Linda Papadopoulos jest psychologiem specjalizującym się w terapii poznawczo-behawioralnej. Dzięki doświadczeniu zebranemu na przestrzeni wielu lat w swojej książce "Co mówią mężczyźni, co słyszą kobiety" próbuje odpowiedzieć na najprostsze z możliwych pytań - jakim cudem najbliższe sobie osoby mają problemy z komunikacją?

I chociaż jest to książka nastawiona na czytanie przez płeć piękną, to paradoksalnie mężczyzna na zapoznaniu się z nią skorzysta o wiele bardziej. Autorka w prosty sposób pokazuje, że nieporozumienia między płciami, szczególnie gdy wchodzą one w zażyłe kontakty, trwają już od zarania dziejów. Pewne typy zachowań pomimo ewolucji, nie zmieniły się od tysięcy lat - tak samo mężczyzna zazdrosny będzie o kobietę, która mu się podoba dziś, jak i w czasach epoki brązu. Tak samo kobieca odpowiedź "nie jestem obrażona" sygnalizuje mężczyźnie czerwonym światłem, że coś jest nie tak zarówno teraz, jak i podczas podbojów Ameryki.

Oczywiście należy pamiętać, że w książce Lindy Papadopoulos nie ma uniwersalnej recepty na
miłość i zrozumienie aż do końca życia. Jest to bardziej zbiór luźnych wskazówek i porad, który może znacznie pomóc w "rozgryzieniu" bliskiej ci osoby. Po książkę warto sięgnąć z wielu powodów, m.in. jeśli czujesz, że w rozmowie z nim/nią czuć niedopowiedzenia, które przeszkadzają wam w rozmowie o sprawach ważniejszych niż wybór zasłon. Chociaż to ostatnie, to i tak wielki problem dla mężczyzny i często źródło wielogodzinnych kłótni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 10.11.2009 18:47

Janek Himilsbach zwykł był mawiać: "Najpewniej kobieta została stworzona dla innej kobiety".... 5* Pozdrawiam, Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.