Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

62063 miejsce

Co mówił Tusk na spotkaniu z rodzinami ofiar ze Smoleńska?

"Super Express" dotarł do nagrań ze spotkania premiera Tuska z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej. Odbyło się ono 11 grudnia 2010 r. Z relacji świadków wynikało, że przebiegało ono w napiętej i burzliwej atmosferze. Twierdzą oni, że Tusk atakował osoby, które stawiały niewygodne pytania.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellKancelaria Premiera odmówiła kilka tygodni po spotkaniu, ujawnienia stenogramów. Urzędnicy tłumaczyli, że nie było ono posiedzeniem organu władzy publicznej w związku z tym nie podlega ustawie, która reguluje kwestie dostępu do informacji publicznej.

Ewa Kochanowska o ujawnieniu nagrań: Paweł Graś nazmyślał ile wlazło

Z nagrań, do których dotarł "Super Express" wynika, że premier szczególnie oburzył się na pytanie wdowy po Januszu Kochanowskim, Ewy Kochanowskiej. Padło one w kontekście ostrzeżenia, jakie miał przekazać córce Kochanowskiej, były prezydent Litwy Vytautas Landsbergis. "Czy pana zdaniem pytanie jak, nawet nie dlaczego, ale jak zginął mój mąż jest pytaniem zagrażającym życiu?" - pytała żona Rzecznika Praw Obywatelskich. Zdenerwowany Tusk odpowiedział, że kwestie, o których rozmawiają "nie znoszą ironicznego dystansu" i dodał, że nie będzie odpowiadał na tak postawione pytanie. Wypowiedź premiera była emocjonalna. Mówił on, że ma dosyć pytań "dotyczących domniemanego zabójstwa", a sam sposób sformułowania wypowiedzi nazwał obraźliwymi insynuacjami.

Rosjanie chcą przesłuchać rodziny ofiar

Nagranie, które opublikował "Super Express" jest słabej jakości, nie wszystkie słowa premiera są zrozumiałe. Poza wymianą zdań z Ewą Kochanowską nie znajdziemy w nim rozmów z innymi członkami rodzin.

Czytaj także:
Niektóre rodziny ofiar nie mają pieniędzy na życie

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (79):

Sortuj komentarze:

bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 28.05.2011 19:30

To Donek umie mówić? Dotychczas tylko bredził i pluł, ale każdy może się zmienić.
Niezmienny jest tylko redaktor Gdak - nieformalny rzecznik prasowy rządu na W24.

Komentarz został ukrytyrozwiń
syn tego Narodu
  • syn tego Narodu
  • 25.02.2011 03:45

@ Adam Podgórski 23.02.2011 22:23 - zdanie powalające
"Dziwi mnie ... , ale "pytanie" ..., przy ogromnym ..., z ktorym mialem przyjemnosc ... , poniekąd musi budzic, jesli nie irytację, to zdziwienie."
zdanie zabójcze

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 24.02.2011 20:49

a propo siwiński. masz dużo minusów. nie jesteś akceptowany ze swoimi poglądami

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 24.02.2011 20:47

większej głupoty niż twoje wypociny w życiu nie czytałem biedny z ciebie chłop. zamiast wiedzieć co piszesz. piszesz to wszystko co wiesz i co ci aktualnie ślina na jązyk przyniesie. pomieszanie z poplątaniem swoje wady przypisujesz innym. siedź i żałuj żeś cię odezwał, albo lepiej zacznij szukać roboty, wówczas mniej głupot ci przyjdzie do głowy. nie życzę sobie konwersacji z takimi jak ty. jeżeli chodzi ci o mojego nicka, to nic ci do tego, tak jak mi do twojego wyrazu twarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie, Pani MyNaród !
Jeśli w tekscie pisanym chcesz wyrazić sarkazm lub ironię powinieneś to zaznaczyć. Inaczej będziesz czytany dosłownie. Chciałbyś (chciałabyś) sprawić wrażenie człowieka na poziomie a rzucasz ekskrementami z pożałowania godną dezynwolturą. Robisz osobiste wycieczki, z góry zakładasz, że jestem "felerny" itd. itp. Jest w Twoim zachowaniu ta właśnie typowo swojska cecha. Strzelić z ukrycia, opluć z wysokiego piętra, bo nie będą wiedzieli kto, zakwestionować czyjąś opinię po grubiańsku, zarzucić
inteligentowi, że to tak na prawdę nie inteligent. Żałuję, że się do Ciebie odezwałem, bo myślłem że to człowiek a okazało się że to jakiś pokurcz mentalny.
Języków dobrze znam 5 pozostałych nie wymieniam, bo znam słabiej a do powiedzenia mam wystarczająco dużo w języku polskim. I zmień ksywę bo ta Twoja za bardzo obraża dawne czasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 24.02.2011 17:03

@Maciej Siwiński Dzisiaj 09:22 i 24. szanowny człowieku, walisz cepem na oślep:
1. mój wpis do ciebie wyrażał się jednym słowem "@Maciej Siwiński Wczoraj 21:59 - brawo." gdzie tu widzisz zarzut popierania kogokolwiek - ja nie wiem.
2. twoich aluzji nie czytami nie rozumiem, bo nie muszę, ale skoro szukasz aluzji to podpowiadam, moje "brawo też było aluzją"
3. wpisując cokolwiek - nie denerwuj się, drżą ci ręce, mylisz nazwiska itp.
4. gdy czytam zarzuty o słomie w butach, braku inteligencji, wypasaniu świń, szkole podstawowej to wiem że mam do czynienia z prostakiem nie zasługującym na uwagę.
5. w cv piszesz, że znasz 5 języków obcych i jesteś bezrobotny.
- może dlatego, żeś bezrobotny boś nieprzeciętnie inteligentny (ig>250 i ciągle ci rośnie),
- a może w żadnym z tych języków nie masz nic do powiedzenia
6. co to znaczy "znam 5 języków obcych." tzn, że posługujesz się biegle tymi językami, czy tylko wiesz, że istnieją?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sorki p. Koźmińskiego. Tym razem miałem na względzie p. Wierzbickiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@mynaród - kiepsko czytasz aluzje. Nie popieram p.Koźmińskiego. Ale jego
nienawiść tak zaślepia jak Prezesa K. "nikt nas nie przekona, że czarne jest czarne a białe jest białe". Zresztą z inteligencją to i wynaród i p. Koźmiński witaliście się z daleka.
Znajomość raczej przelotna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 24.02.2011 08:09

''@levy Dzisiaj 00:26- ty tu damski bokserze? stań ze mną do pojedynku...''

Szanuję ciocie, mogę co najwyżej zasponsorować, na pociechę jakiegoś loda :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 24.02.2011 04:51

@levy Dzisiaj 00:26- ty tu damski bokserze? stań ze mną do pojedynku.
@Adam Podgórski Wczoraj 22:23 - Pani Kochanowska została ostrzeżona o grożącym jej śmiertelnym niebezpieczeństwie. ostrzeżona przez bardzo znanego litewskiego polityka. ciekawym jest, jak pan zachowałby się na jej miejscu?
@Maciej Siwiński Wczoraj 21:59 - brawo. tchórzliwy malarz kominów, kiepski trampkarz, pieniacz i fałszywiec nigdy nie będzie dobrym premierem. nawet nie potrafił dobrać właściwych doradców.