Facebook Google+ Twitter

Co można mieć za 20 złotych? Klub piłkarski!

Kibice łączcie się! Nie masz swojej ulubionej drużyny? A może chciałbyś być współwłaścicielem własnej? Teraz przed Tobą taka szansa! Za 20 złotych rocznie masz szansę stać się współwłaścicielem klubu piłkarskiego!

www.kupimyklub.pl / Fot. Screen ze strony kupimyklub.plPomysłodawcą inicjatywy jest znany dziennikarz BBC - Will Brooks, który w 2007 roku postanowił wprowadzić w życie projekt My Football Club. Projekt miał na celu zgromadzenie 50 tys. użytkowników, którzy mieli nabyć klub piłkarski. W Anglii wszystko potoczyło się bardzo szybko, w ciągu trzech miesięcy na stronie zalogowało się 53 tys. użytkowników ze 122 krajów! Na początku 2008 roku niemal 100 proc. członków zgodziło się na zakup większości udziałów Ebbsfleet United FC, co spowodowało, że MyFC przejął ten klub. Podobne projekty zostały wprowadzone m.in. w Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, czy Francji.

Teraz przyszedł czas na Polskę. Pierwszym etapem ma być zebranie jak największej liczby osób, które chcą być współwłaścicielami klubu. Polacy podeszli ambitnie do sprawy i mimo, iż strona działa jedynie w języku polskim, to plan jest taki jak w Anglii, czyli zarejestrowanie 50 tys. użytkowników. Na chwilę obecną jest ich 2190 (stan na 13.01.2009, godzina 18.10). Pierwotnie rejestracja ma się zakończyć w lipcu 2009 roku, ale nie wiadomo jak się wszystko potoczy. Poszukiwania klubu, który można przejąć ma trwać do grudnia 2009. Wydaję się jednak, że z tym nie powinno być problemu, a ludzie związani z KK [Kupimy Klub] mają nadzieję, że nawet zgłoszą się jacyś chętni, w których by można zainwestować. Sam wybór oraz zakup klubu, bądź zaplecza, które dawałoby nadzieję za rozwój ma nastąpić do końca 2010 roku.

W porównaniu do angielskiego odpowiednika wszystko ma się odbywać w nieco inny sposób. My Football Club mówiło, że "każdy udziałowiec będzie miał równe prawo głosu przy decyzji o wyborze pierwszej jedenastki, transferach i zarządzaniu klubem", w Polsce kibice mają tylko zarządzać klubem i decydować o przeprowadzonych transferach. Jednak wybór pierwszej jedenastki ma należeć do trenera, który zostanie zatrudniony.

W Polsce dopiero rusza kampania reklamowa, która ma na celu zainteresowanie mediów oraz kolejnych użytkowników. Do tej pory zostały wyemitowane materiały w telewizjach regionalnych (w Katowicach, Warszawie, Krakowie i Gdańsku). O projekcie także można było dowiedzieć się z radia oraz przeczytać na ten temat na kilku portalach internetowych.

Angielskie Ebbsfleet ma już na koncie pierwsze sukcesy. W maju na Wembley wygrało FA Trophy. Puchar, o który walczą drużyny od piątej do ósmej ligi. Na dodatek wielu właścicieli przyjechało na ten mecz by dopingować swoją drużynę, a pozostali oglądali mecz za pośrednictwem internetu.

Więcej o całym projekcie na stronie KupimyKlub.pl. Serdecznie zapraszam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Piotrek - droga do tego długa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może 2ligowy ŁKS Łomża? Powinno pójść tanio :) Po kosztach wręcz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.