Facebook Google+ Twitter

Co my widzimy wokół siebie? Coś pięknego czy szarą codzienność?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-12 09:38

Codziennie chodzimy w te same miejsca... codziennie jeździmy tymi samymi drogami... codziennie robimy te same rzeczy, ale rzadko patrzymy na to, co się dzieje wokół nas... czasami wcale nie patrzymy. Przyczyna - brak czasu.

Fajny dzisiaj był dzień... na tyle, że wnosi w serce radość i pokój... a to wszystko też dlatego, że miałem dziś przypadkiem okazję obserwować coś pięknego.

Pochylona nad malutkim dzieciątkiem babcia, która z nim się bawiła. To było coś niesamowitego, kiedy spojrzałem temu "malusiemu aniołkowi" w oczy. W tej jednej chwili widziałem w tym małym, niewinnym ciele - tyle siły i mocy, dobroci i łaski, a ruchy jego paluszków, jego uśmiech, duże oczka to coś nie do opisania.

Dzisiaj naprawdę fajnie... ciepłe słoneczko i leki wiaterek. Taka pogoda akurat na spacerek. I to się potwierdza, bo w którą stronę by nie popatrzył, wszędzie widzę szczęśliwe i bawiące się dzieci. Właśnie dla takich widoków warto żyć, takie widoki wzmacniają i uszczęśliwiają, ale gdyby nie "poranna przygoda" z małym dzieckiem to chyba bym tego i nie zrozumiał.

Chodzimy sobie codziennie po ulicach i jakby nie widzimy tego wszystkiego dobrego co się dzieje wokół nas. Większość zajęta swoimi problemami, cały czas coś musi i nie chce nawet na chwilę zatrzymać swojego wzroku i popatrzyć... wystarczy tylko popatrzyć i na pewno w tej naszej szarej codzienności da się zauważyć jakąś odrobinę piękna, ale po prostu nie mamy na to czasu... i znowu ten czas.

Jak nie być od niego uzależnionym? Nie mam na to pytanie konkretnej odpowiedzi. Najczęściej z czasem nie umiem, a nawet nie potrafię walczyć, ale jak jest dobrze kiedy nie myślisz o tym, że musisz, kiedy nic Cię nie goni, kiedy Ty masz władzę nad czasem, a nie on nad Tobą.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: dzieci czas


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Codziennie te same miejsca... a jednak codziennie coś innego... nowego.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.