Facebook Google+ Twitter

Co na kryzys? - Portal

W internecie pojawił się portal, który ma być miejscem do dzielenia się doświadczeniami związanymi z kryzysem. Redagowany jest przez młodych naukowców i studentów politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie pod opieką naukową prof. Pawła Ruszkowskiego.

 / Fot. Strategie AntykryzysoweWydawcy portalu mówią o nim, że pojawił się w sieci w sytuacji, gdy „informacje o decyzjach ważnych dla środowisk zakładowych czy społeczności lokalnych nie są atrakcyjne dla goniących za sensacją mediów komercyjnych”. Portal skierowany jest m.in. do zakładowych organizacji związkowych z różnych central i branż czy struktur samorządu terytorialnego.

Autorzy projektu chcą, aby był on odpowiedzią na kryzys ustroju demokratycznego. Kryzys, który przejawia się tym, że główni aktorzy, politycy, przebywający na scenie toczą ze sobą nieustanną walkę, a my, czyli widzowie siedzimy plecami do sceny zajęci czymś zupełnie innym.

Według prof. Ruszkowskiego odpowiedzą na ten kryzys demokracji mają być sieciowe zbiorowości obywatelskie, o których coraz głośniej. Tylko w ostatnim czasie słychać było np. o koniecpzpn.pl czy o nabitych w mbank.

Dlatego też postanowiono zrobić eksperyment społeczny. Grupa naukowców i studentów z UKSW zaprosiła do dyskusji związkowców z trzech największych central związkowych. Główne zagadnienia, których będą dotykały dyskusje na forum dotyczyć będą problematyki pracy.

Autorzy portalu czekają na uchwały, stanowiska czy opinie, które pojawiać się będą na forum strony. Opublikowane materiały opatrzone będą komentarzem eksperckim.

Portal znaleźć można pod adresem: www.strategieantykryzysowe.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.