Facebook Google+ Twitter

Co na MFT Malta?

Dziś w Poznaniu rusza pełną parą 19. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta. Miasto do 27 czerwca opanują artyści wszelkich dziedzin bo przecież Malta to wielkie święto teatru w przestrzeniach nieteatralnych. Będzie można zobaczyć typowe przedstawienia teatralne, performance, pokazy tańca a także udać się na różne koncerty.

Jeanne Simone. / Fot. Materiały OrganizatoraW trakcie tegorocznej Malty nie będzie ani jednego przedstawienia nad Jeziorem Maltańskim. Za to pierwszy raz Malta będzie miała festiwalowe wino, a w namiocie festiwalowym codziennie będą wieczorne koncerty. Gwiazda Malty zespół Nine Inch Nails nie zagra na koniec imprezy a już jutro, o czym pisaliśmy tu. Także jutro na konferencji prasowej, z udziałem dyrektora festiwalu Michała Merczyńskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego i Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego poznamy strategię festiwalową na następne trzy lata. W Luboniu i Koninie będzie można obejrzeć niektóre przedstawienia w ramach Malty na Bis, a 8 lipca zagra Jane`s Addiction.

Teatr opanuje miasto

23, 24 i 25 czerwca o 16.00, deptak przed Kupcem Poznańskim opanują artyści z Jeanne Simone. Uwaga! Aktorzy nie tylko ingerują w przestrzeń miejską, ale przekraczają też granice prywatności przechodniów: dotykają ich, każą im się podtrzymywać, wsiadają do ich samochodów. Reakcje ludzi na taką spoufałość są istotnym elementem spektaklu Le gourdon n'est pas meuble!

23 i 24 czerwca na Starym Rynku odnajdziemy niezwykłą konstrukcję teatru TUIG. O godzinie 21.30 przy wtórze pięknej muzyki zostanie wprawione w ruch i w nim utrzymywane siłą ludzkich ramion ogromne koło zamachowe. W jaki sposób utrzymać harmonię i równowagę w ciągłym pędzie, dowiemy się ze spektaklu Schraapzucht.

23 i 24 czerwca o 22:30 będziemy mogli wziąć udział w świetlistej paradzie Nuit de Lumiere grupy Karnavires. Ludzie światła podążać będą ze Starego Rynku ulicami Paderewskiego i Marcinkowskiego.

25, 26 i 27 czerwca o godzinie 17:30 przed CK Zamek powinni zebrać się wielbiciele wędrówek po mieście. Oliver Hangl zaprosi nas do Guerillawalk, w ramach którego odbędziemy wycieczkę audio z przewodnikiem po ulicach i dzielnicach Poznania.

23 i 24 czerwca o godzinie 9.00 z parkingu przy CH M1 wyruszą artyści Movements Factory z projektem Saligia. 7 grzechów miejskich. Żywe obrazy przemieszczające się w przestrzeniach publicznych Poznania, na platformie - kontenerze, będą uosabiać współczesne problemy społeczności miejskich, takie jak konsumpcjonizm, patologie społeczne, przemoc czy ubóstwo. Finał o 21.00 na Starym Ryneku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Poznaniacy znów będą mieć ucztę. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.