Facebook Google+ Twitter

Co należy spakować dla noworodka do szpitala.

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-09-14 20:17

Gdy zbliża się termin porodu, każda przyszła matka powinna zadbać o ty, by przygotować dwie torby podróżne. W jednej znajdować się będą akcesoria potrzebne dla niej samej, druga natomiast to wyprawka dla noworodka do szpitala.

Oba ekwipunki dobrze jest mieć w gotowości najpóźniej miesiąc przed prawdopodobnym terminem porodu, gdyż tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy rozpocznie się akcja porodowa. Wiele kobiet ma problem z organizacją takiej wyprawki - dotyczy to zwłaszcza tych, które po raz pierwszy będą cieszyć się macierzyństwem.

Co więc należy zabrać ze sobą do szpitala, spośród dziesiątek akcesoriów kupionych dla dziecka i znajdujących się w domu? Przede wszystkim ubranka. Trudno jest oszacować ich ilość. Często w szkole rodzenia radzi się, by spakować ok. 2-3 pary pajacyków i tyle samo bodów. W praktyce jednak zwykle okazuje się, że taka ilość ubranek wystarcza na jedną dobę (brudzą się one podczas karmienia lub gdy pieluszka przecieknie) – a trzeba założyć, że noworodek spędzi w szpitalu co najmniej trzy doby. Oczywiście ubranka zawsze można dowieźć, ale lepiej na wszelki wypadek zaopatrzyć się w odpowiednią ich ilość. Body i pajacyki to jednak nie wszystkie ubranka, które warto spakować. Potrzebne też okazują się bluzeczki – najlepiej rozpinane kaftaniki – cienka czapeczka, którą warto założyć na główkę po kąpieli, spodenki typu półśpiochy oraz rękawiczki niedrapki. Koniecznie też spakujmy ubranka przewidziane na przyjazd noworodka do domu – zwłaszcza zimą, kiedy niezbędny okazuje się gruby kombinezon oraz cieplejsza czapeczka.

Wyprawka do szpitala powinna zawierać także takie elementy, jak rożek, ręcznik, kocyk oraz pieluszki tetrowe. Rożek to współczesna wersja dawniej używanego beciku. Co prawda zwykle szpitale oferują własne rożki, jednak z różnych względów, przede wszystkim higienicznych, warto mieć w zanadrzu własny. Jeśli zaś chodzi o ręcznik, to najlepszy okazuje się taki, który posiada kapturek. Powinien on także dobrze chłonąć wodę. Jeśli o nim zapomnimy, tragedia się nie stanie. Bywa, że do wycierania po kąpieli noworodka, wykorzystuje się pieluszki tetrowe. Warto wziąć ze sobą ze 2-3 sztuki takich pieluszek. Przydadzą się one podczas karmienia, można je też położyć na rożku, by w razie czego dziecko zasikało tetrę, a nie rożek czy kocyk.

Co jeszcze należy zabrać dla dziecka do szpitala? Oczywiście pieluszki. Tu dobrze jest oszacować ok. 8 sztuk na dobę. Podczas przewijania dziecka niezbędne też okażą się mokre chusteczki przeznaczone dla niemowląt oraz puder i krem na odparzenia. Jeśli chodzi o kosmetyki, to do szpitala należy zabrać również mydełko przeznaczone do pielęgnacji noworodków, oliwkę oraz krem chroniący skórę przed słońcem lub mrozem (w zależności od pory roku) – będzie on potrzebny podczas wyjścia ze szpitala do domu.

W zasadzie na wymienionych wyżej artykułach kończy się lista akcesoriów tworzących wyprawkę dla noworodka do szpitala. Warto jednak wspomnieć dodatkowo o tym, by podczas wypisu ze szpitala mieć do dyspozycji fotelik samochodowy. W przeciwnym razie nie będzie możliwości, by dostać się do domu – niektóre szpitale wręcz sprawdzają przed dokonaniem wypisu, czy taki fotelik faktycznie jest zamontowany w samochodzie.

Artykuł został napisany i udostępniony przez SweetMama.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone w razie pytań skontaktuj się z nami za pomocą formularza -> link https://www.sweetmama.pl/kontakt
(Tomasz Gałązka)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.